GTA 5 pobija kolejny rekord. Do sklepów trafiło 29 milionów egzemplarzy gry

Gra GTA V okazała się nie małym sukcesem, o czym wspominaliśmy już na łamach PC World wielokrotnie. Pierwsze emocje już opadły i wydawało się że przynajmniej do premiery wersji PC temat nieco ucichł, ale Rockstar znów zaskoczył nas kolejną informacją. Najnowsze Grand Theft Auto pobija kolejny rekord, który dotyczy tym razem liczby egzemplarzy gry dostarczonych do sklepów.

Od momentu premiery gry do punktów sprzedaży dostarczone zostało aż 29 milionów kopii najnowszego dzieła studia Rockstar. To naprawdę olbrzymia liczba jak na grę komputerową, która w dodatku została wydana wyłącznie na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. GTA 5 dopiero czeka na debiut na komputerach, a twórcy nadal nie ogłosili oficjalnej zapowiedzi tego tytułu w wersji na PC.

Mimo to wydane wyłącznie na konsole GTA 5 stało się dla jego twórców żyłą złota. 29 milionów pudełek z grą GTA 5 dostarczonych do sklepu to już teraz więcej, niż całkowity wynik poprzedniej części cyklu Grand Theft Auto. Warto przypomnieć, że GTA 4 obecne jest w sprzedaży od 2008 roku, podczas gdy najnowsza odsłona dopiero niecałe 2 miesiące.

GTA 5 pobija kolejny rekord. Do sklepów trafiło 29 milionów egzemplarzy gry

gta-v

Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że pudełka dostarczone do sklepów nie równają się faktycznie sprzedanym egzemplarzom do końcowych użytkowników, ale pod tym względem finansowym wydawca gry nie ma co narzekać. GTA 5 pomogło bowiem wygenerować przychody firmy na poziomie 1,27 miliarda dolarów, gdy w analogicznym okresie rok temu było to 288 milionów.

źródło: kotaku.com