GTA 5 pobija rekordy sprzedaży na całym świecie, także w Polsce

Najnowsza odsłona serii Grand Theft Auto oznaczona cyfrą 5 sprzedaje się jak świeże bułeczki. Studio Rockstar już w dniu premiery gry GTA 5 zarobiło na niej olbrzymie pieniądze. Produkcja ta stała się hitem także w naszym kraju, chociaż nie została wydana na komputery PC, a wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

GTA 5 cieszy się w Polsce olbrzymią popularnością. Kilka dni przed premierą informowaliśmy o tym, że zamówienie typu preorder złożyło na grę aż 20 tysięcy graczy. Ten wynik bardzo ucieszył dystrybutora gry, czyli firmę Cenega. Do dnia premiery ta liczba wzrosła o kolejne dziesięć tysięcy, by w dniu premiery się jeszcze podwoić. Widać więc że nie tylko liczba przedpremierowych zamówień była w przypadku nowej gry od studia Rockstar rekordowa, a 60 tysięcy sprzedanych egzemplarzy robi w naszym kraju duże wrażenie.

Gra GTA 5 bije zresztą rekordy nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie, gdzie celując w 30 milionów sprzedanych kopii gry zarobiło już teraz 800 milionów dolarów. Patrząc na świetne wyniki GTA 5 trzeba brać też pod uwagę też to, że gra dostępna jest wyłącznie na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3, więc miała mniejsze grono potencjalnych klientów niż prawdziwie multiplatformowe produkcje. Poprzednio rekordową sprzedaż w Polsce odnotowała gra FIFA 13, której sprzedało się w pierwszy dzień 56 tysięcy egzemplarzy. Wliczały się w to jednak kopie na niemal wszystkie możliwe platformy.

GTA 5

GTA 5

W przypadku nowego GTA 5 gracze korzystający z PC muszą obejść się smakiem i nie ma jeszcze oficjalnej informacji potwierdzającej udostępnienie gry w wersji na komputery. Możliwe, że pojawi się ona dopiero wraz z piątą częścią serii Grand Theft Auto na nową generację konsol, czyli Xboksa One i PlayStation 4.