GTA 5 pokonuje Call of Duty: Black Ops

Gra GTA 5 zarobiła już miliard dolarów. To co wyrabia w Wielkiej Brytanii przechodzi jednak ludzkie pojęcie...

Wydana przez Studio Rockstar gra GTA 5 zanotowała prawdziwe wejście smoka: w zaledwie dobę po premierze zarobiła 800 milionów dolarów. Warto przy tym zauważyć, że tak fantastyczny wynik został osiągnięty przy poważnym ograniczeniu zasięgu, gdyż w GTA 5 mogą grać obecnie jedynie właściciele konsol PlayStation 3 i Xbox 360.

Polska

Polska nie pozostała w tyle. Gra GTA 5 w ciągu pierwszych 24 godzin sprzedała się u nas bowiem w liczbie 60 tysięcy egzemplarzy. Jak na nasze warunki to naprawdę fantastyczny wynik, który pozwolił jej zdobyć  tytuł "najszybciej sprzedającej się gry w historii naszego rodzimego rynku".

Zobacz również:

Wielka Brytania - tydzień po premierze

Po tygodniu od premiery GTA 5 Rockstar może się pochwalić zdobyciem kolejnego tytułu, tym razem na zdecydowanie ważniejszym od naszego rynku Wielkiej Brytanii. Z podanych właśnie oficjalnie danych wynika, że w tym okresie sprzedano 2,25 miliona egzemplarzy gry, czyli aż o 250 tysięcy więcej niż w przypadku dotychczasowego rekordzisty, gry Call of Duty: Black Ops. Co więcej, wynik ten jest lepszy od sumy wyników osiągniętych przez wszystkie poprzednie wersje Grand Theft Auto.

Bariera miliarda dolarów przekroczona

Na koniec jeszcze trzy interesujące informacje:

- wspomniane 2,25 miliona sztuk rozłożyło się następująco: Xbox 360 - 57%, PlayStation 3 - 43%

- z ogólnej liczby sprzedanych egzemplarzy dziesięciu najpopularniejszych tytułów w Wielkiej Brytanii zaledwie 4% przypadło w udziale pozostałej dziewiątce

- w zaledwie 3 dni GTA 5 zarobiła miliard dolarów, która to suma z pewnością już znacząco urosła

Jak widać dominacja GTA 5 na Wyspach jest wręcz zatrważająca.