GTA 5: przebrali się za policjantów. Teraz grozi im 10 lat więzienia

Gra GTA 5 zarobiła w dobę 800 milionów dolarów. Aby ją zdobyć wielbiciele serii stali w potężnych kolejkach. Skutecznie ominęli je trzej pomysłowi Amerykanie, którzy wpadli na zaskakujący pomysł...

Jak niedawno pisaliśmy, gra GTA 5 cieszy się ogromną popularnością, co potwierdzają zarówno wyniki sprzedaży w Polsce (60 tysięcy egzemplarzy w 24 godziny), jak i na świecie (w sumie zarobiła w tym czasie aż 800 mln dolarów !). Sukces ten pozwolił jej nawet zdobyć tytuł "najszybciej sprzedającej się gry w historii naszego rodzimego rynku". Ponadto budzi tym większy szacunek, że obecnie w GTA 5 mogą grać jedynie właściciele konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Czego to ludzie nie wymyślą, aby zdobyć GTA 5...

Na tle tych informacji bardzo interesująco prezentuje się historia trzech spryciarzy, którzy postanowili w dniu premiery GTA 5 zdobyć jej kopie omijając kilkusetosobową kolejkę przed jednym z centrów handlowych w Nowym Jorku.

Podjechali oni nieoznakowanym samochodem uzbrojonym w kupiny na aukcji autentyczny kogut policyjny i prezentując prawdziwe odznaki policyjne (pożyczone od znajomych policjantów) zasugerowali, że chodzi im o sprawdzenie, jak zachowuje się zebrany tłum. Byli przy tym na tyle wiarygodni, że wzbudzili zaufanie ochroniarzy, którzy poczęstować mieli ich nawet za tę niespodziewaną opiekę kawą. "Policjanci" kupili następnie killka egzemplarzy GTA 5 i odjechali. Niestety, jak się okazało, nie starczyło im profesjonalizmu do końca. Zawracając w niedozwolonym miejscu zwrócili bowiem uwagę prawdziwych stróżów prawa. Teraz za podszywanie się pod policjantów grozi im nawet 10 lat więzienia.

Lepiej pasującej akcji do GTA 5 chyba już nie można było wymyślić...