GTA 5 sprzedaje się w nakładzie 55 000 sztuk dziennie. Jak to możliwe?

GTA 5, mimo, że od premiery minęło już prawie 8 lat sprzedaje się w szalonym tempie.

fot. Rockstar

Firma Take-Two Interaktive opublikowała najnowszy raport finansowy. Wynika z niego, że GTA 5 nadal osiąga szalone wyniki sprzedażowe. Jak na grę, która niebawem będzie obchodzić 8 urodziny, jest to niewyobrażalny wynik. Okazuje się, że ostatnia jak dotąd odsłona Grand Theft Auto sprzedała się w nakładzie przekraczającym 150 milionów egzemplarzy. Wynik całej serii to w tej chwili około 350 milionów.

Take-Two publikuje swoje raporty raz na kwartał. Pół roku temu mówiono o wyniku 140 milionów, natomiast 3 miesiące temu była to już liczba 145 milionów sztuk. Biorąc pod uwagę wzrost 5 milionów sprzedanych egzemplarzy na kwartał, możemy śmiało powiedzieć, że GTA 5 znajduje średnio ponad 55 000 nowych nabywców dziennie. Jest to niewyobrażalny wynik.

Zobacz również:

Statystyki na pewno niebawem się poprawią. GTA 5 będzie miało swoją premierę na konsole nowej generacji w listopadzie 2021. Strauss Zelnick, prezes Take-Two Interactive powiedział, że GTA 5 na PS5 i Xbox Series X/S będzie czymś więcej niż tylko zwykłym portem. Możemy mieć pewność, że sprzedaż tytułu znów poszybuje w górę.

Zobacz także: Wszystko co wiemy o Diablo 4: klasy postaci, fabuła, rozgrywka, premiera i wiele więcej