GTA 5 w 3 tygodnie przebiło pod względem sprzedaży GTA 4 w Wielkiej Brytanii

GTA 5 okazało się olbrzymim sukcesem komercyjnym, a tworząca je firma Rockstar ma wiele powodów do świętowania. Okazuje się, że najnowsza gra z serii sprzedała się w ciągu niecałego miesiąca w Wielkiej Brytanii lepiej, niż jej poprzednik od czasu premiery aż do teraz.

Najnowsza odsłona serii Grand Theft Auto, w której gracz wciela się w rolę przestępcy pnącego się powoli po szczeblach kryminalnej kariery, to GTA 5. Jeszcze przed premierą tytuł ten bił rekordy pod względem ilości zamówionych egzemplarzy w przedsprzedaży. Po wprowadzeniu pudełek z grą na sklepowe półki trend nie osłabł i nowe GTA przyniosło twórcom ponad miliardowe zyski.

GTA 5 zbiera przy tym bardzo pozytywne recenzje, a mimo początkowych problemów z trybem multiplayer o nazwie GTA Online gracze są z tytułu bardzo zadowoleni. Dzisiaj studio może świętować kolejny sukces. GTA 5 nie tylko deklasuje praktycznie całą konkurencję na rynku gier wideo, zarabia ogromne pieniądze i zdobywa uznanie fanów z całego świata, ale jak się okazało, jest o wiele większym sukcesem niż poprzednia gra z tej samej serii.

GTA 5 w 3 tygodnie przebiło pod względem sprzedaży GTA 4 w Wielkiej Brytanii

GTA 5

Jak donosi serwis gameindustry.biz, wysokość sprzedaży najnowszej części serii Grand Theft Auto na Wyspach przebiła w trzy tygodnie od premiery całkowitą sprzedaż GTA 4 od czasu premiery poprzedniej części gry. Ten wynik robi wrażenie, tym bardziej że GTA 5 nie trafiło jeszcze na komputery PC, a wielu graczy może też czekać na premierę tytułu już na konsole nowej generacji.

Co więcej nowe GTA już teraz jest 12-tą grą na liście najlepiej sprzedających się gier do tej pory oraz piątą najlepiej zarabiającą, gdzie ustępuje miejsca jedynie serii Call of Duty. Także polscy gracze docenili nowe Grand Theft Auto i bije ona rekordy również w naszym kraju.