GTA 5 w wersji na Xbox One, Playstation 4 i PC z widokiem FPP

GTA 5 w wersji na konsole nowej generacji oraz komputery z systemem Windows będzie znacznie usprawnione względem gry, która ukazała się w zeszłym roku na Xboksie 360 i PlayStation 3. Jedną z nowości będzie pierwszoosobowy tryb rozgrywki.

Najnowsze dzieło studia Rockstar jest jednym z najbardziej dochodowych tytułów w historii branży gier wideo. Gra została pierwotnie wydana na konsole poprzedniej generacji, czyli wyprodukowanego przez Microsoft Xboksa 360 oraz PlayStation 3 produkcji Sony. Teraz, w rok od premiery gry, pojawi się wersja stworzona z myślą o potężniejszych urządzeniach.

GTA 5 w wersji na Xbox One, Playstation 4 i PC z widokiem FPP

Nowa edycja GTA 5 trafi na konsole Xbox One i PlayStation 4. Będą mogli się cieszyć nią też wreszcie posiadacze komputerów osobistych. Gra nie będzie jednak zwykłą reedycją z podrasowaną grafiką. W grze pojawi się mnóstwo dodatków, których próżno szukać w oryginale.

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy na temat GTA 6: data premiery, postacie, mapa, platformy docelowe i więcej [Aktualizacja 15.10.2021]
  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej

Jedną z oczekiwanych przez graczy nowości jest tryb pierwszoosobowy. GTA 5 debiutujące w zeszłym roku było typową grą TTP. Teraz najnowszy tytuł od Rockstar będzie oferował możliwość zabawy w formie FFP. O takim ruchu plotkowało się od dawna i okazuje się, że w doniesieniach było więcej niż ziarno prawdy. W serwisie YouTube pojawił się już film, który prezentuje nowy tryb kamery.

GTA 5 w wersji na Xbox One, Playstation 4 i PC z widokiem FPP

Okazuje się, że zmiana perspektywy nie była prostym przesunięciem punktu widzenia kamery. Na potrzeby widoku FPP w GTA 5 twórcy opracowali bowiem 3 tys. nowych animacji oraz kokpity pojazdów. Konsole poprzedniej generacji nie byłyby w stanie obsłużyć nowych animacji i tekstur. Z tego powodu posiadacze Xboksa 360 i PlayStation 3 nie powinni spodziewać się aktualizacji przynoszącej nowości z odświeżonego wydania. Zamiast tego muszą kupić jeszcze raz tą samą grę.

źródło: computerandvideogames.com