GTA 5 z trybem GTA Online niedługo. Spodziewamy się trybu dla 32 graczy

GTA 5 odniosło już teraz spektakularny sukces, zarówno pod względem ilości pozytywnych recenzji, jak i sprzedanych kopii gry. To jednak nie koniec nowości jakie przygotował w tym roku dla graczy Rockstar. Już niedługo pojawi się zupełnie nowy tryb gry multiplayer o nazwie GTA Online będący zupełnie osobną produkcją. Wedle ostatnich informacji ma umożliwić grę nawet 32-óm graczom jednocześnie.

GTA Online zostanie przekazane wszystkim graczom, który zakupili swoje kopie GTA 5, jako bezpłatny dodatek. Na dzień jego uruchomienia wyznaczono datę 1 października, więc pozostało do startu zaledwie kilka dni. Rockstar nadal nie zdradziło wszystkich szczegółów tego trybu, ale do sieci docierają już pierwsze informacje na jego temat.

Źródłem danych na temat GTA Online, jak podaje polski serwis cdaction.pl, mają być pliki które znalazły się w kodzie gry na konsolę Xbox 360. To właśnie tam znaleziono przesłanki za tym, że jednocześnie w tryb multiplayer GTA 5 będzie mogło grać nie 16 jak początkowo twierdzono, a nawet 32 graczy. Czy tak będzie faktycznie w finalnej wersji gry dowiemy się już niedługo.

Zobacz również:

 

GTA 5 z trybem GTA Online niedługo. Spodziewamy się trybu dla 32 graczy

GTA 5

 

Ujawniono też listę trybów rozgrywki w ramach multiplayerowej wersji GTA 5. Jednym z wariantów gry ma być Freerun, gdzie każdy z obecnych na mapie graczy będzie mógł dowolnie zwiedzać miasto w którym toczy się akcja gry. Pojawią się klasyczny oraz drużynowy deathmatch, a miłośnicy wyścigów samochodowych też znajdą coś dla siebie. W specjalnym trybie Cops and Crooks gracze będą mogli pobawić się natomiast w “klasycznych” policjantów i złodziei.

Łącznie w GTA Online, czyli sieciowym trybie gry GTA 5, ma znaleźć się aż 500 różnych misji.

źródło: $cdaction.pl