GTA 5 zmierza na sklepowe półki. Do tej pory zamówiło je 20 tysięcy graczy

Do premiery najnowszego GTA 5 pozostało zaledwie kilka dni. Chociaż gra nie trafiła jeszcze do sklepów, to już teraz zainteresowanie nią jest ogromne. W ramach przedsprzedaży zamówiło ją już 20 tysięcy osób, chociaż dostępna będzie wyłącznie na konsole Xbox oraz PlayStation 3.

GTA 5 będzie miało premierę za kilka dni, dokładnie w najbliższy wtorek 17 września. Jak do tej pory 20 tysięcy osób zdecydowało się na złożenie przedpremierowego zamówienia na grę. Jak donosi serwis eurogamer.pl wydawca serii Grand Theft Auto w Polsce który przygotował jej polskie tłumaczenie, czyli firma Cenega, jest z tego wyniku bardzo zadowolony.

Marek Chyrzyński, dyrektor generalny Cenega Poland uznaje przedsprzedaż na poziomie 20 tysięcy egzemplarzy za doskonały rezultat, Zwłaszcza w sytuacji, gdy gra zostaje wydana wyłącznie na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Ilość przedpremierowych zamówień na GTA 5 jest wyższa niźli sprzedaż konsolowych edycji poprzedniej części gry przez pierwszy miesiąc od premiery.

GTA 5 zmierza na sklepowe półki. Do tej pory zamówiło je 20 tysięcy graczy

GTA 5

Jak pisaliśmy rano, na razie nie ma oficjalnej informacji na temat wersji gry GTA 5 na komputery stacjonarne, stąd statystyki podawane są wyłącznie dla tytułów konsolowych. Poprzednie gry zostały jednak wydane także na komputery PC, dlatego rozsądnie jest założyć, że taka wersja w przypadku ostatniej odsłony także powstanie. Pytanie tylko, kiedy.

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy na temat GTA 6: data premiery, postacie, mapa, platformy docelowe i więcej [Aktualizacja 15.10.2021]
  • Wirusy udające gry - pod jakie tytuły podszywają się najczęściej?

GTA 5 to kolejna część znanej na całym świecie serii gier Grand Theft Auto. W trakcie gry gracz wciela się w przestępcę, który zdobywa uznanie w kryminalnych kręgach poprzez wykonywanie otwartych misji. Znakiem rozpoznawczym serii jest otwarty świat. GTA jest pełne strzelanin, pościgów samochodowych i specyficznego poczucia humoru.