GTA 6 - Rockstar się nie spieszy. Na grę poczekamy kilka lat

W sieci pojawiły się przecieki mówiące o tym, kiedy na rynku może się pojawić GTA 6. Informacje nie są zbyt pozytywne.

GTA 5 pojawiło się w 2013 roku. Teraz, 8 lat po premierze nadal nie wiemy zbyt wiele o kontynuacji, a data premiery owiana jest przez cały czas tajemnicą. Najnowsze przecieki pochodzące od sławnego leakera, Toma Hendersona, mówią o tym, że nie powinniśmy się spodziewać GTA 6 przed 2025 rokiem. W jednym z jego wpisów możemy przeczytać:

Jeśli spodziewasz się zagrać w tę grę w ciągu najbliższych kilku lat, sprawdziłbym twoje oczekiwania.

Poza tym dodaje, że gra pojawi się wyłącznie na PC oraz konsolach nowej generacji. Henderson twierdzi, że tak późna data premiery może mieć związek z bardziej powszechnym dostępem do PS5 oraz Xbox Series X/S za kilka lat.

Rockstar przez cały czas zatrudnia nowe osoby na kluczowe stanowiska, co może świadczyć o tym, że gra nadal jest na wczesnym etapie rozwoju.

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy na temat GTA 6: data premiery, postacie, mapa, platformy docelowe i więcej [Aktualizacja 17.09.2021]

Dodatkowym elementem, który może decydować o niezbyt dużym pośpiechu twórców jest fakt, że GTA V oraz GTA Online nadal są niezwykle popularne. Gra bije kolejne rekordy, i z miesiąca na miesiąc tytuł pozostaje na liście bestsellerów. Pozostaje nam więc cieszyć tym, co Rockstar daje w ramach gry sieciowej i czekać na kolejne informacje dotyczące kontynuacji.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 z niesamowitym wzrostem sprzedaży. Co się dzieje?