GTA IV: World Trade Center, Internet i wiele innych nowinek...

Kolejna porcja nowości związana z Grand theft Auto IV. Tym razem, sporo szczegółów zostało ujawnionych w artykule z sierpniowego numeru Official Xbox Magazine. Wiemy już, że w GTA IV nie będzie żadnych akcentów związanych z 11 września 2001. Inna sprawa, że główny bohater będzie mógł np. korzystać z Internetu. Poznaliśmy również jego "CV". Szczegóły poniżej.

GTA IV: World Trade Center, Internet i wiele innych nowinek...
Dzięki publikacji w OXM dowiedzieliśmy się, że Nico służył niegdyś w Bałkańskich Siłach Pokojowych. Jest dobry w strzelaniu, walce wręcz i pływaniu. Poznaliśmy też szereg innych tajemnic Grand Theft auto IV.

Wiemy na przykład, że odblokowywanie broni będzie teraz zależało od zakupu jej poprzedniej wersji. Dopiero gdy gracz kupi wersję podstawową broni, otrzyma dostęp do jej nowszej wersji.

Co ciekawe, w GTA IV nie znajdą się żadne elementy związane z zamachami 11 września 2001. Nie zobaczymy zatem m.in. Ground Zero - miejsca pozostałego po wieżach World Trade Center.

Niezwykle interesująco zapowiada się możliwość korzystania z Internetu przez bohatera. Będzie on mógł zalogować się z kafejki internetowej do "wewnętrznego Internetu" zaimplementowanego na potrzeby gry. Nie wiadomo niestety czy będzie można tam znaleźć informacje przydatne przy wykonywaniu zadań i na jakiej zasadzie ma działać funkcja.

Z innych nowości - jeśli weźmie się taksówkę, to po wejściu do środka automatycznie zostanie włączony tryb pierwszej osoby. Poprawiona zostanie także sztuczna inteligencja wirtualnych przechodniów. Przykładowo, jeśli będziemy się na kogoś zbyt długo patrzeć, osoba ta najpierw zirytuje się, a następnie rzuci w naszą stronę "odpowiedni" komentarz.

Wiadomo także, że w Grand Theft Auto IV będzie można dostać się do Statuy Wolności. W grze ma ona nosić nazwę "Statua Szczęścia". Będzie tam można udać się wpław, bądź też skorzystać z łódki.

GTA IV zostało zaprezentowane podczas tegorocznych targów E3. Jesteście ciekawi tytułu? Przeczytajcie artykuł "E3: Take 2 prezentuje Grand Theft Auto IV. Jakie są wrażenia widzów"?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: