GTA IV jednak bez poślizgu

W zeszłym tygodniu w prasie pojawiły się informacje jakoby premiera Grand Theft Auto IV miała ulec przesunięciu. Na szczęście szefostwo Take 2 szybko zaprzeczyło pogłoskom.

GTA IV nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Już pierwsza część serii zyskała sobie setki tysięcy fanów na całym świecie. Kolejne odsłony hitu przykuwały do monitorów zarówno nowych graczy, jak i weteranów cyklu. Pomimo wielu zarzutów natury etycznej (szczególnie słynnego amerykańskiego prawnika, Jacka Thompsona), widać, że pozycja GTA na rynku jest bardzo mocna.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o możliwym przesunięciu premiery GTA IV na późniejszy termin. Wszystko przez słowa Straussa Zelnicka, który stwierdził, że "Take 2 wyda GTA IV dopiero wtedy gdy będzie w 100% gotowe". W prasie zawrzało.

Teraz jednak przedstawiciel producenta tłumaczy swoje słowa. Jego intencją nie było stwierdzenie, że Take 2 zamierza przesunąć premierę, a jedynie to, że "datę wydania gry ustalono na taki termin by programiści zdążyli przygotować dzieło najwyższej jakości".

Przypomnijmy, że GTA IV ma się ukazać w pierwszej połowie roku 2008. Najprawdopodobniej będzie to czas pomiędzy lutym a kwietniem. Czekamy z niecierpliwością...