GTA IV nie pójdzie w ślady Manhunta

Szefowie Rockstar i Take-Two mogą odetchnąć z ulgą. Ich najnowsze dzieło, Grand Theft Auto IV, zapewne zostanie dopuszczone do sprzedaży na całym świecie. Gra przeszła już najtrudniejszy test, ocenę BBFC.

British Board of Film Classification jest uznawane obecnie za najtrudniejszy sprawdzian dla świeżo wydawanych gier. Organizacja ta, wydająca opinie co do kategorii wiekowych filmów, gier etc. i ocenia wyjątkowo surowo.

GTA IV nie pójdzie w ślady Manhunta

Rockstar przekonał się o tym na własnej skórze. BBFC nie zgodziła się bowiem na wydanie na terenie Wielkiej Brytanii gry Manhunt 2. To orzeczenie spowodowało lawinę następnych i w rezultacie producent musiał stoczyć wielką batalię zanim gra na dobre mogła ukazać się na większości rynków.

Zobacz również:

  • Najzabawniejsze Easter Eggs w grach
  • Rockstar rozdaje gry za darmo. Jest jeden warunek

Teraz sytuacja mogła się powtórzyć z najnowszym dziełem Rockstar, GTA IV. Gra bowiem ma być dużo bardziej realistyczna i brutalniejsza od poprzednich części. Na szczęście dla firmy BBFC zezwoliła na wydanie gry.

Oczywiście będzie ona dostępna w kategorii wiekowej "18+", jednak mogło się okazać, że GTA podzieli losy Manhunta i będzie musiało stoczyć batalię o prawo do bycia wydanym. Ocena BBFC oznacza, że gra nie powinna mieć problemów z przyznaniem kategorii wiekowej na większości rynków.

Światowa premiera tytułu została wyznaczona na 29 kwietnia.