GTA IV stanie się wrogiem mediów

Jeszcze przed premierą twórcy najnowszej, czwartej odsłony Grand Theft Auto przyznają, że gra będzie prawdziwą pożywką dla prasy. Motywem przewodnim ma być oczywiście brutalność i niepoprawność polityczna tytułu.

Założyciel Rockstar Games, Dan Houser, w ostatnich wywiadach szeroko wypowiadał się o Grand Theft Auto IV. Według niego najnowsza produkcja firmy może być jeszcze większą "atrakcją" dla mediów niż wcześniejsze części.

GTA IV stanie się wrogiem mediów

Wszystko przez trwającą nagonkę na brutalne gry. Nie jest również tajemnicą, że Rockstar borykał się już z tym problemem wcześniej. Houser spodziewa się bardzo negatywnych reakcji na GTA IV. Sam komentuje jednak krótko: "Chciałbym aby ludzie traktowali gry tak jak i inne media".

Zobacz również:

  • GTA Online - znany raper wkrótce pojawi się w grze. Informację przekazał podczas obiadu

Założyciel Rockstar odniósł się także do realizmu najnowszej części Grand Theft Auto. Gra ma bowiem mieć dużo mniej "kreskówkowych" elementów od poprzednich części. Houser przyznał, że wraz z wzrostem poziomu realizmu grafiki, twórcy chcieli także aby reszta elementów gry była bliższa rzeczywistości. Cóż, jeśli to się uda, to po premierze faktycznie czeka nas spora dawka emocji...