GTA IV tylko dla Games for Windows Live

Grand Theft Auto IV jest jedną z najgoręcej oczekiwanych gier na PC. Microsoft ogłosił właśnie, że wyłączne prawa do rozgrywki sieciowej będzie mieć serwis Games for Windows Live.

Pod koniec lipca w sieci pojawiła się sensacyjna wiadomość dotycząca pecetowej premiery jednego z największych konsolowych hitów ostatnich lat. Magazyn "PC Gamer Malaysia" umieścił wówczas na okładce grafikę z gry z wymownym podpisem "GTA IV PC".

Kilka dni później gracze doczekali się kolejnych przecieków. Organizacja ESRB zajmująca się przyznawaniem kategorii wiekowych w stanach Zjednoczonych omyłkowo umieściła na swojej stronie notkę wyraźnie sugerującą nadchodzącą premierę gry na blaszaka. Grafika oczywiście szybko znikła z sieci, a sprawa przycichła.

Rockstar Games ogłosiło, że nowa wersja gry jest już w przygotowaniu. Co ważniejsze, jej oficjalna premiera zapowiedziana została na 18 listopada bieżącego roku w Ameryce Północnej i 21 listopada w Europie.

Teraz przedstawiciel firmy Rockstar, Sam Houser, stwierdził że pracownicy Games for Windows Live bardzo pomogli w przekonwertowaniu trybu multiplayer z konsoli na komputery osobiste. Wybór tego serwisu był więc jak najbardziej naturalny.

Hauser powiedział również, iż ma nadzieję że decyzja ta pomoże w przyszłości zbudować bardzo zżytą społeczność fanów dzieła.

Zobacz także:

Pirackie GTA IV już w sieci

GTA IV najlepiej sprzedającą się grą na świecie

Recenzja: Witamy w raju! GTA IV jest najlepszą częścią serii!


Zobacz również