GTA IV w Księdze Rekordów Guinessa

Ponad tydzień po premierze Gran Theft Auto IV, ludzie pracujący nad Księgą Rekordów Guinessa potwierdzili, że gra ta pobiła rekord sprzedaży w dniu premiery. Wygląda na to, że programiści z Rockstar mogą być z siebie dumni.

Dane, jakie interesowały ludzi czuwających nad Księga Rekordów Guinessa, dotyczyły sprzedaży w okresie pierwszych 24 godzin. Wiadomo, że GTA IV sprzedało się w tym czasie w liczbie 3,6 miliona egzemplarzy. Gra zarobiła przy tym 310 milionów dolarów.

GTA IV w Księdze Rekordów Guinessa

Dla porównania poprzedni rekordzista, Halo 3, zdołał osiągnąć tylko 170 milionów dolarów w ciągu pierwszego dnia. Za Grand Theft Auto IV znajdują się również inne wielkie hity, nie tylko ze świata gier. Harry Potter i Insygnia Śmierci to dochód w wysokości "jedynie" 220 milionów dolarów. Blado na tym tle wypada Spiderman 3 - tylko 60 milionów.

W zeszłym tygodniu jeden z przedstawicieli Take Two wyraził nadzieję, że gra zostanie rekordzistą i tym samym przejdzie do historii. Wszystko więc potoczyło się więc zgodnie z planem.