GTA Online od dziś z edytorem. Zapowiedziano też nowe DLC

GTA V, czyli najgłośniejsza gra tego roku, wprowadziła jako pierwsza odsłona serii rozbudowany tryb multiplayer o nazwie GTA Online. Od dziś gracze będą mogli dodatkowo skorzystać z dedykowanego edytora, który pozwoli rozszerzyć możliwości podstawowej wersji. Studio Rockstar uchyliło też rąbka tajemnicy dotyczącego nowego dodatku DLC.

Edytor do GTA Online ma zostać udostępniony w ramach bezpłatnej aktualizacji. Co prawda na początku będzie on oferowany w wersji beta, ale i tak już na starcie gracze będą mogli tworzyć i modyfikować kilka trybów rozgrywki. Należeć będą do nich Deathmatch i Team Deathmatch oraz Race, GTA Race i Rally Race.

Ponieważ multiplayerowa odsłona GTA V jest nastawiona silnie na społeczność, to swoją twórczością będzie można podzielić się z innymi graczami w ramach Social Club, a tym samym pobierać modyfikacje stworzone przez innych graczy. Rockstar zapowiedział też, że najciekawsze modyfikacja do GTA Online będą promowane przez studio w ramach polecanych modyfikacji.

GTA Online od dziś z edytorem. Zapowiedziano też nowe DLC

okładka GTA 5

Wśród zapowiedzianych nowości znalazł się też dodatkowy tryb Capture, który ma przypominać klasyczny Capture the Flag - z tą różnicą, że w GTA Online zamiast flag gracze będą transportować takie rzeczy jak paczki z narkotykami lub pieniędzmi, ładunki wybuchowe albo samochody. Później przyjdzie pora na rozszerzenie umożliwiające planowanie napadów na banki. Pojawiły się też informacje o nowym DLC do GTA V dla pojedynczego gracza. Dodatek ma pojawić się w 2014 roku.

źródło: rockstargames.com