GTA San Andreas jest już dostępne na tablety z Windows 8.1 RT

GTA San Andreas trafiło do sklepu z aplikacjami Windows Store. Nie jest to co prawda niespodzianka, bo już kilka dni temu pojawiła się informacja o planowanej premierze. Z udostępnienia tego tytułu powinni ucieszyć się gracze korzystający z tabletów z systemami Windows 8.1 i Windows RT.

Jakiś czas temu GTA San Andreas trafiło na platformę Windows Phone i inne systemy mobilne, ale do tej pory posiadacze tabletów z systemem Windows RT musieli obejść się smakiem. Teraz się to zmienia, bo tytuł został udostępniony w sklepie Windows Store. Gra powinna zadziałać na wszystkich sprzętach dostępnych w sprzedaży. Na słabszych tabletach konieczne będzie jednak obniżenie jakości grafiki. Sterować można za pomocą ekranu dotykowe, klawiatury z myszą oraz pada.

GTA San Andreas zostało wydane w sklepie z aplikacjami Windows Store głównie z myślą o tabletach, ale została przystosowana do architektury procesora x86, x64 oraz ARM. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, aby grę zakupiły osoby korzystające z pełnej wersji systemu Windows 8.1 na komputerze lub laptopie. Co ważne, stan gry będzie synchronizowany między wykorzystywanymi przez gracza urządzeniami.

Zobacz również:

  • GTA The Trilogy trafi do Xbox Game Pass i PS Now, ale nie w całości
GTA San Andreas jest już dostępne na tablety z Windows 8.1 RT

Gracze PC mogą do tej pory kupić klasyczne Grand Theft Auto San Andreas z innych źródeł, ale warto zauważyć, że np. w Steam gra jest droższa niźli nowa wersja Modern UI przygotowana nie tylko dla systemu Windows 8.1, ale też Windows RT. Cena gry to 23,99 złotych. Niestety tytuł nie posiada wersji testowej.