GTA: San Andreas - konsolowa gra roku

Firma Cenega, wydawca gry w Polsce, z dumą poinformowała, że wedle plebiscytu zorganizowanego przez serwis Gry.Interia.pl, gra "Grand Theft Auto: San Andreas" zyskała miano konsolowej gry roku 2004.

Wyróżnienie to jest tym cenniejsze, że zostało przyznane przez samych graczy - ponad 10 000 osób wzięło udział w głosowaniu i zdecydowało o ostatecznym sukcesie produkcji firmy Rockstar. Dokładne informacje o plebiscycie oraz lista nagrodzonych gier znajduje się tutaj.

Akcja nowej odsłony gry będzie toczyć się będzie pięć lat po wydarzeniach z ostatniej części. Carl powraca do Los Santos, w stanie San Andreas - miasta targanego nieustannymi wojnami gangów, pełnego narkotyków i korupcji, gdzie gwiazdy filmowe i milionerzy mieszkają obok największych szumowin w kraju - by dowiedzieć się, że jego matka została zamordowana.

Jakby tego było mało, kilku skorumpowanych gliniarzy wrabia Carla w morderstwo. CJ musi więc rozpocząć niebezpieczną podróż po całym stanie San Andreas, aby uratować swą rodzinę i przejąć kontrolę w mieście bezprawia. Premiera wersji PC gry planowana jest na czerwiec tego roku.


Zobacz również