GTA: San Andreas - wyciek gry tuż przed premierą

Na kilka dni przed premierą w Sieci pojawiła się pełna wersja najnowszej odsłony popularnej serii gier 'Grand Theft Auto'. Producent gry zapowiada podjęcie zdecydowanych działań przeciw złodziejom i tym, którzy będą udostępniać skradzioną grę na łamach Internetu.

Konsolowe hity dotyka fala kradzieży - w ubiegłym tygodniu w Internecie pojawiła się pełna wersja Halo 2 (premiera przewidziana jest na 9 listopada) , a w tym tygodniu do Sieci trafiła również druga oczekiwana niecierpliwie gra na konsolę - 'Grand Theft Auto: San Andreas' (26 października 2004).

Przedstawiciel studia Rockstar, w którym powstała gra, zapowiada, że firma podejmie wszelkie niezbędne kroki aby wyśledzić źródło wycieku gry. Deweloper poinformował już stosowne władze, które prowadzą zakrojone na szeroką skalę śledztwo w tej sprawie. Firma wystosowała też ostrzeżenie dla wszystkich internautów:

'Pobieranie, posiadanie i dystrybucja gry 'Grand Theft Auto: San Andreas', nie wyłączając udostępniania jej w Internecie, jest kradzieżą!

Akcja nowej odsłony gry będzie toczyć się pięć lat po wydarzeniach z ostatniej części. Carl powraca do Los Santos, w stanie San Andreas - miasta targanego nieustannymi wojnami gangów, pełnym narkotyków i korupcji, gdzie gwiazdy filmowe i milionerzy mieszkają obok największych szumowin w kraju - by dowiedzieć się, że jego matka została zamordowana.

Jakby tego było mało, kilku skorumpowanych gliniarzy wrabia Carla w morderstwo. CJ musi więc rozpocząć niebezpieczną podróż po całym stanie San Andreas, aby uratować swą rodzinę i przejąć kontrolę w mieście bezprawia.

Premiera gry na konsolę PS2 przewidziana jest na 26 października 2004 (w naszym kraju pojawi się 12 listopada). Wersja gry przeznaczona na PC pojawi się prawdopodobnie w grudniu tego roku.