GTA V Online wkrótce nie dla PlayStation 3 z 12 GB pamięci

Konsola PlayStation 3 wyposażona w pamięć o pojemności zaledwie 12 GB będzie wymagała aktualizacji sprzętowej, jeżeli zechcemy zagrać w trybie wieloosobowym w GTA V.

Decydując się na zakup poprzedniej konsoli Sony, czyli PlayStation 3, w oczy rzucają się nam bardzo atrakcyjnie cenowo oferty urządzenia. Warto jednak zauważyć, że mamy tutaj do czynienia z wersjami konsoli dysponującymi pamięcią wewnętrzną wynoszącą zaledwie 12 GB i raczej nie warto się decydować na ich zakup. Tak mała przestrzeń może być bowiem kłopotliwa, o czym przekonali się właśnie wielbiciele gry GTA V korzystający z trybu online. Na stronie Rockstar Games zamieszczony został komunikat, w którym między innymi czytamy:

"Gdy świat Grand Theft Auto Online będzie się rozwijał i ewoluował poprzez bieżące aktualizacje, ograniczenie w zakresie pamięci PlayStation 3 12 GB będzie wymagało od właścicieli konsoli zakupu dodatkowej pamięci, aby pomieścić GTA 5 wraz z następnymi aktualizacjami po 1.16 (wydana 8/19/14)."

Wygląda więc na to, że zapaleni gracze będą wkrótce musieli przeprowadzić sprzętowy upgrade PlayStation 3 np. instalując wewnątrz nowy dysk twardy.

Zobacz również:

  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch
  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [18.10.2021]