GTA V dla PC dopiero w 2015 r., a może i w ogóle. Hakerzy/gracze atakują!

Gra Grand Theft Auto 5 (GTA V) w wersji dla PC może pojawić się znacznie później. Co więcej, być może w ogóle się jej nie doczekamy...

Firma Rockstar po premierze gry GTA V na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 przez długie miesiące trzymała graczy korzystających z PC w niepewności. Dopiero w czerwcu zapowiedziała oficjalnie, że tej jesieni gra trafi również na platformy PlayStation 4, Xbox One i wspomnianą PC.

GTA V dla PC - zbierają się nad nią czarne chmury?

Niestety dla "pecetowców" czekających z niecierpliwością na grę GTA V mamy niepokojące informacje. Wygląda bowiem na to, że jej premiera może zostać przesunięta. Być może nawet w ogóle do niej nie dojdzie...

Już podczas targów Gamescom w kuluarach krążyły informacje o przesunięciu premiery GTA V na pierwszą połowę 2015 roku. Kilka dni temu, jak donosi serwis Fox Weekly, niejaki "Brad" szefujący działowi marketingu w Rockstar North, zamieścił na stronie własnej marketingowej firmy Rantic informację, że premiera wersji PC zostanie przesunięta. Nieco później serwis przeprowadził wywiad z Johnem Hoffbergerem, przewodniczącym zarządu Rantic, który potwierdził, że premiera powinna wkrótce zostać przesunięta ze względu na "firmowe problemy". Dodał też jednocześnie, że "firma Rockstar nigdy nie miała zamiaru wydawać wersji PC gry GTA V, ale ze względu na naciski ze strony konsumentów, została do tego zmuszona".

Biorąc to pod uwagę można również założyć, że Rockstar w ogóle wycofa się z projektu GTA V dla PC.

Co z PlayStation 4 i Xbox One?

John Hoffberger zapowiedział, że "termin premiery GTA V dla konsoli następnej generacji pozostaje bez zmian".

Gracze/hakerzy atakują

Informacje te mocno zdenerwowały graczy. Doszło nawet do tego, że strona firmy Rantic została zhakowana. Obecnie nie działa, natomiast wchodząc na jej adres naszym oczom ukazuje się następujący widok:

GTA V dla PC dopiero w 2015 r., a może i w ogóle. Hakerzy/gracze atakują!

Aktualizacja: 01 września 2014 21:26

Dobra informacja: Rockstar oficjalnie potwierdził, że wersja GTA V dla PC zostanie wydana zgodnie z planem, czyli jesienią 2014 roku.