GTA V dla PC na YouTube. Szybka reakcja właściciela Rockstar Games. To chyba nie fake

W serwisie YouTube pojawił się filmik prezentujący gameplay z gry GTA V dla PC. Szybko został jednak usunięty...

Gra GTA V pojawiła się na rynku w listopadzie poprzedniego roku. Wówczas została jednak wydana jedynie na konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Od tego czasu wielbiciele serii korzystający z komputerów PC z niecierpliwością czekają na informacje na temat daty wydania "pecetowej" wersji. Z ostatnich niepotwierdzonych doniesień wynika, że miałoby to mieć miejsce 12 marca. Niestety ze strony firmy Rockstar nie płyną póki co żadne oficjalne deklaracje na ten temat.

Mamy pierwszy gameplay

W serwisie YouTube pojawił się jednak kilkanaście godzin temu krótki filmik nakręcony kamerą i prezentujący ponoć wspomnianą grę Grand Theft Auto V dla PC. Jego autor, niejaki warrockteam1, zarzeka się, że nie jest to żadna fałszywka i twierdzi, że materiał nagrany 11 grudnia przedstawia "wczesną deweloperską wersję PC". Ponadto dodaje, że zamieszczając go podjął duże ryzyko.

Zobacz również:

  • Assassin's Creed Infinity - premiera, rozgrywka, fabuła. Wszystko, co wiemy

Czy to fake, czy nie?

Oczywiście do tego typu materiałów należy podchodzić z ogromnym dystansem i raczej założyć, że mamy do czynienia z fałszywką. W przypadku tego konkretnego filmu doszło jednak do ważnego wydarzenia. Szybko został on bowiem usunięty z powodu "roszczenia praw autorskich zgłoszonego przez użytkownika Take 2 Games", czyli...właściciela Rockstar Games.

Na koniec jeszcze zrzut ekranu z usuniętego filmu, który udało mi się znaleźć w Internecie:

GTA V dla PC na YouTube. Szybka reakcja właściciela Rockstar Games. To chyba nie fake

Rzekomy gameplay z GTAV na PC

Co o tym sądzicie?