GTA V dla komputerów PC 12 marca? Mamy kolejne potwierdzenie, tylko czy można mu wierzyć...

Niestety Rockstar wciąż milczy w sprawie premiery oczekiwanej przez wielu graczy gry GTA V w wersji na PC. Dzisiaj pojawiły się jednak kolejne doniesienia sugerujące, że została ona zaplanowana na 12 marca.

Gra Grand Theft Auto V to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów na komputery PC. Co jakiś czas pojawiają się doniesienia na temat jej premiery, lecz niestety, póki co, firma Rockstar milczy w tej sprawie.

O premierze GTA V pisał ostatnio serwis dsogaming.com, który zaprezentował screen z rozmowy przeprowadzonej z przedstawicielem pomocy niemieckiego oddziału internetowego sklepu Amazon:

“Serdecznie witamy na chacie Amazona. Nazywam się Fatima [...] Wedle naszych informacji gra GTA V PC zostanie oficjalnie zapowiedziana 24 grudnia. Nasze źródła twierdzą, że w USA pojawi się ona 12 marca, natomiast u nas 14 marca”

Zobacz również:

  • x-kom - najlepsze okazje zakupowe [23.10.2021]
  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [22.10.2021]
  • GTA The Trilogy Definitive Edition - zobacz oficjalny zwiastun

12 marca ponownie pojawia się w doniesieniach

Jak już wiemy, gra Grand Theft Auto V nie została oficjalnie zapowiedziana. Wspomnianą datę 12 marca potwierdził jednak właśnie w jednym z wywiadów Thiago Diniz, szef Nuuvem, dużego brazylijskiego sklepu zajmującego się cyfrową dystrybucją gier.

"Nie widzę żadnego problemu, aby o tym rozmawiać. Sądzę, że zostanie to wkrótce potwierdzone. Premiera rynkowa na PC planowana jest na marzec, jeśli się nie mylę, dokładnie 12 marca"

Z pewnością zwróciliście uwagę na zwrot "jeśli się nie mylę". Diniz odnosi się w nim jedynie do tego konkretnego dnia. W dalszej wypowiedzi zarzekał się, że jego sklep na 100% rozpocznie sprzedaż GTA V w marcu.

Co do samej gry warto dodać, że Diniz stwierdził również, iż jest jeszcze trochę przy niej pracy i że w stosunku do konsol będą w niej występowały pewne różnice.

Czy to może być prawda?

Oczywiście, że może. Do doniesień tych należy jednak podchodzić z wielką ostrożnością, tym bardziej, że, jak już wspomniałem, pierwsza data z rozmowy z pracownikiem Amazonu się nie sprawdziła. Ponadto jak to jest możliwe, że tego typu informacjami dysponuje brazylijski sklep, a nie inne znacznie bardziej znaczące platformy takie jak np. Steam?