GTA V najlepiej sprzedającą się grą? Na świecie tak, ale nie w Japonii

GTA V jest jedną z najlepiej sprzedających się gier świata, ale Japonia to bardzo specyficzny rynek. Dużą popularnością cieszy się tutaj firma Nintendo oraz konsole przenośne tego producenta, a Rockstar i jego nowe Grand Theft Auto przegrało z kretesem z nową produkcją studia Game Freak. Pierwsze miejsce na podium jeśli chodzi o najpopularniejszą grę w Kraju Kwitnącej Wiśni zajmują teraz Pokemony X i Y wydane na konsolkę 3DS.

Najnowsza gra z serii Grand Theft Auto cieszy się olbrzymią popularnością na całym świecie i bije wszelkie rekordy pod względem zarówno sprzedanych egzemplarzy, jak i zysków przynoszonych twórcom. Nawet w Polsce GTA V, które zostało wydane wyłącznie na konsole, stało się szybko najlepiej sprzedającą się grą, a gra pobiła też kilka rekordów Guinnessa.

Patrząc globalnie jest to olbrzymi sukces, ale na niektórych lokalnych rynkach Rockstar nie radzi sobie już tak dobrze. Co prawda 400 tysięcy sprzedanych kopii GTA V w samej Japonii to całkiem niezły wynik, ale został on przyćmiony przez dwie najnowszą odsłony gier z serii Pokemon. Seria obecne jest na rynku już kilkanaście lat i stanowi bardzo dobre źródło dochodów dla Nintendo, które przebijają wyłącznie gry z postacią Mario.

GTA V najlepiej sprzedającą się grą? Na świecie tak, ale nie w Japonii
Najnowsze części serii nazwane Pokemon X oraz Pokemon Y cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem na całym świecie, a także napędzają Nintendo sprzedaż konsol 3DS. W ojczyźnie kieszonkowych potworów zainteresowanie nimi jest naturalnie największe. W ciągu kilku dni w Japonii kupiono blisko dwa miliony tych gier, czyli kilkukrotnie więcej niż egzemplarzy GTA V.

źródło: gematsu.com