GTA V: terminowa premiera wersji na PC chyba zagrożona

Gra GTA V w wersji PC wzbudza wielkie emocje wśród graczy. Nie ma się co temu dziwić, skoro wbrew obietnicom nie poznali oni jeszcze oficjalnych wymagań sprzętowych. Ponadto dużo niejasności narosło wokół terminu premiery...

Miliony graczy korzystający z komputera PC z niecierpliwością czekają na grę GTA V. Niestety ostatnio pojawiło się kilka sygnałów, które mogą budzić uzasadniony niepokój związany z dotrzymaniem przez Rockstara terminu jej premiery zapowiedzianej na 27 stycznia.

1. Kilka dni przed świętami Rockstar zamieścił na swojej stronie artykuł, w którym odpowiada na różne pytania związane z GTA V. Jedno z nich dotyczyło GTA V dla PC. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że gra jest już na ukończeniu i że w "nadchodzącym tygodniu" (z wyliczeń wynikało, że najpóźniej w okolicach Wigilii) poznamy jej oficjalne wymagania sprzętowe. Niestety do dzisiaj ich nie znamy. Niedawno mieliśmy jedynie okazję przedstawić Wam nieoficjalne informacje na ten temat, które wzbudziły wśród Was potężną dyskusję.

Zobacz również:

2. Kilka dni temu Rockstar w odpowiedzi na pytanie internauty dotyczące spekulacji na temat przesunięcia terminu premiery GTA V dla PC odpowiedział:

"GTA V pojawi się na PC 27 stycznia. Na tę chwilę nie ogłosiliśmy żadnych zmian dla tego terminu."

Niepokój graczy wzbudziły słowa "na tę chwilę"...

3. Jeden z nich ponownie więc zapytał na stronie wsparcia firmy Rockstar, czy gra GTA V dla PC jest przesunięta. Dodatkowo wyraźnie poprosił o jasną wypowiedź, bez dodatkowych tłumaczeń: tylko tak, lub nie. Oto co usłyszał:

"Obecnie nie mamy żadnych nowych informacji na ten temat. Proponujemy śledzenie naszego kanału Newswire w poszukiwaniu kolejnych szczegółów, jeżeli takowe się pojawią. W jego obecnej formie nie było żadnych zapowiedzi na temat opóźnienia, więc data 27 stycznia jest datą premiery. Chyba, że w kanale pojawi się inna informacja".

____________________

Co Wy na to?