GTA: Vice City w sklepach

Długo oczekiwana gra Grand Theft Auto: Vice City trafiła właśnie na półki sklepowe w naszym kraju.

Nowa wersja GTA przeniesie nas do lat osiemdziesiątych, do miasta wzorowanego na Miami. Tym razem będzie można wcielić się w Tommy’ego Vercetti, któremu głosu użyczył Ray Liotta (Chłopcy z Ferajny). Tommy powraca do "świata" po długiej odsiadce w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Jego powrót do Liberty City wprowadził do życia tamtejszej śmietanki sporo nerwowości, więc dawny szef Tommy'ego wysyła go z misją do Vice City. Wyprawa okazuje się jednak pułapką i Tommy traci wszystkie swoje pieniądze... W walce o odzyskanie należnej mu kasy Vercetti zmierzy się z ulicznymi gangami, policją, gangsterami i skorumpowanymi policjantami.

Do swojej dyspozycji gracz otrzyma prawie 100 pojazdów (w tym motocykle, wózki golfowe i śmigłowce). W nowej wersji GTA zwiększono swobodę poruszania się (można wchodzić do ponad 50 budynków), powiększono teren po którym możemy się poruszać; znacznie więcej jest także misji. Warto również zwrócić uwagę na ścieżkę dźwiękową z gry (prawie 10 godzin muzyki), zawierającą oryginalne przeboje z lat 80.

Gra dostępna jest na komputery PC oraz konsolę Play Station 2, ale wersja na komputery osobiste została ulepszona w porównaniu z wersją konsolową (lepsza grafika, dźwięk, interfejs użytkownika oraz nowe opcje). Gra w wersji na PC kosztuje 139,90 zł.