Gabe Newell: PC to "centrum innowacji"

Współzałożyciel Valve stwierdził, że cała jego firma jest bardzo podekscytowana rozwojem komputerów PC i przyszłością gier na tą platformę. Wypowiadał się również w samych superlatywach na temat nowego procesora Sandy Bridge od Intela.

Gabe Newell udzielił wypowiedzi na temat sytuacji na rynku gier oraz nowego procesora podczas targów CES na prezentacji Sandy Bridge. Nowa technologia od Intela łączy w sobie funkcje procesora i karty graficznej.

Używaliśmy go przez kilka miesięcy. Sandy Bridge naprawdę daje nam duże możliwości i wydajność, których potrzebujemy do tworzenie wspaniałych doznań dla graczy. Sandy Bridge radzi sobie świetnie z dzisiejszymi grami i nie będzie miał problemu z grami nowej generacji - powiedział Newell.

Zobacz również:

  • Steam z potężną aktualizacją, na tę zmianę czekali wszyscy gracze
  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami [24.09.2021]

Stwierdził także, że Valve jest podekscytowane rozwojem komputerów PC i tym, jakie nowości mogą pojawić się na rynku gier.

Widzimy PC jako centrum innowacji wszystkiego, co się dzieje. Czy to mikro-transakcji, MMO, darmowych gier, czy też rzeczy takich jak CityVille, które po pierwszym miesiącu ma 84 mln graczy - powiedział Newell.

Jest to dla nas wskaźnikiem, dlaczego otwarte platformy są miejscem, gdzie będą pojawiać się innowacje.