Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro. Jak obejrzeć najważniejszy serial grozy Halloween 2022?

Tegoroczne Halloween na Netfliksie zapowiada się jednocześnie przerażająco i pięknie. Już w tym tygodniu na platformę trafi bowiem Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro – serial grozy składający się z 8 mrocznych opowieści. Ich premiera odbędzie się jednak w nietypowy sposób.

fot. Netflix

Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro

Gabinet osobliwości, jako serial stworzony specjalnie na Halloween, zostanie zaprezentowany na Netfliksie w wyjątkowy sposób. Dzieło del Toro liczy 8 odcinków, jednak w przeciwieństwie do większości produkcji Netflixa nie zostaną one udostępnione tego samego dnia. Podobnie jak w przypadku Stranger Things platforma eksperymentuje bowiem ze sposobem dystrybucji i stara się sprawić, by oglądanie serialu było dłuższym doświadczeniem.

Gabinet osobliwości Guillermo del Toro został więc podzielony na 4 bloki po dwa odcinki. Premiera serialu będzie rozłożona na 4 dni. Każdy blok posiada swój temat. Większość odcinków została oparta na istniejących już opowiadaniach pisarzy fantastyki, w tym dwa odcinki powstały na podstawie historii stworzonych przez H.P. Lovecrafta. Inspirację dla dwóch innych odcinków stanowiły utwory samego Guillermo del Toro.

Zobacz również:

  • Netflix otwiera Gabinet Osobliwości. Premiera na Halloween 2022
  • Dragon Age Rozgrzeszenie (Absolution) - premiera i fabuła. Zbieramy najważniejsze informacje o animacji Netflixa

Z harmonogramem premier możecie zapoznać się poniżej.

BLOK 1: PADLINOŻERCY już na platformie Netflix

Premiera: 25 października

Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro. Jak obejrzeć najważniejszy serial grozy Halloween 2022?

fot. Netflix

Odc. 1 Skrytka 36

Adaptacja opowiadania Guillermo del Toro. Nick Appleton (Tim Blake Nelson) to weteran, który kiepsko sobie radzi w życiu z dala od wojny. Traf chce, że spotyka na swojej drodze byłego niemieckiego żołnierza, posiadacza skrytki 36 o tajemniczej zawartości. Otwierając schowek, Nick zaczyna zagłębiać się w koszmar.

Odc. 2 Szczury cmentarne

Adaptacja opowiadania Henry'ego Kuttnera. Miasteczko Salem, początek XX wieku. Masson (David Hewlett) jest lokalnym grabarzem. Pewnej nocy przegania dwóch rozkopujących świeże groby złodziei. Nie może jednak oprzeć się pokusie i sięga po znajdującą się w grobie biżuterię...

BLOK 2: SAMOTNICY już na Netfliksie (26.10.2022)

Premiera: 26 października

Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro. Jak obejrzeć najważniejszy serial grozy Halloween 2022?

fot. Netflix

Odc. 3 Autopsja

Adaptacja opowiadania Michaela Shae. Fabuła odcinka koncentruje się wokół śledztwa w sprawie strasznego wypadku, do którego doszło w kopalni – w wybuchu zginęło aż 10 osób. Wydaje się, że sprawca tragedii, Joe Allen (Luke Roberts) został opętany przez tajemniczą siłę. Doktor Carl Winters (F. Murray Abraham), koroner, bada zwłoki górników, starając się jednocześnie rozwikłać całą zagadkę.

Odc. 4 Outsiderka

Scenariusz autorstwa Haley Z. Boston i Emily Carroll. Stacey (Kate Micucci) delikatnie mówiąc, nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Oddałaby wszystko za perfekcyjną urodę. Szansa na zmianę pojawia się wraz z zaproszeniem na pewną bożonarodzeniową imprezę. Gdy Stacey otrzymuje w prezencie balsam o nazwie Alo Glo, przekonuje się, że każda transformacja ma swoją cenę.

BLOK 3: LOVECRAFT już na Netfliksie (27.10.2022)

Premiera: 27 października

Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro. Jak obejrzeć najważniejszy serial grozy Halloween 2022?

fot. Netflix

Odc. 5 Dzieło Pickmana

Adaptacja opowiadania H.P. Lovecrafta. Pickman (Crispin Glover) to uzdolniony, lecz szalony artysta, które swoje demony odzwierciedla na płótnach. W dzieciństwie spotkały go tragedie, które zmieniły jego spojrzenie na świat. Zaprzyjaźnia się z innym malarzem, Williamem Thurberem (Ben Barnes), który zmaga się z alkoholizmem. Obaj artyści starają się zgłębić istotę sztuki.

Odc. 6 Koszmary w domu wiedźmy

Adaptacja opowiadania H.P. Lovecrafta. Walter Gilma (Rupert Grint) stara się odnaleźć swoja zmarłą siostrę Epperley (Daphne Haskins). Wydaje się, że jego misja jest od początku skazana na niepowodzenie, jednak pewnego dnia otwiera on przejście do krainy zwanej Lasem Zagubionych Dusz. Zamieszkują go jednak złowrogie istoty, które pragną przedrzeć się do świata żywych.

BLOK 4: ODWIEDZINY już w serwisie Netflix (28.10.2022)

Premiera: 28 października

Gabinet Osobliwości Guillermo del Toro. Jak obejrzeć najważniejszy serial grozy Halloween 2022?

fot. Netflix

Odc. 7 Prezentacja

Scenariusz autorstwa Panosa Cosmatosa i Aarona Stewart-Ahna. Cztery osoby zostają zaproszone do domu milionera Lionela Lassitera (Peter Weller), by obejrzeć wyjątkowy pokaz. Nie wiedzą jednak, co będzie jego tematem. W grupie znajduje się słynny pisarz Guy Landon (Steve Agee), muzyk Randall Roth (Eric André), astrofizyczka Charlotte Xie (Charlyne Yi) i ezoteryk Targ Reinhard (Michael Therriault). Łączy ich jedno: udział w pewnym radiowym talk-show.

Odc. 8 Szmery

Adaptacja opowiadania Guillermo del Toro. Rok 1951. Nancy (Essie Davis) i jej mąż Edgar (Andrew Lincoln) są ornitologami badającymi grupowe zachowania ptaków. Chcąc przeprowadzić nowy eksperyment, wyruszają na samotną wyspę i wynajmują dom zbudowany dla córki właścicieli terenu. Ptaki to nie jedyne, co pochłania ich uwagę – Nancy i Edgar wciąż nie poradzili sobie z utratą dziecka. W starym domu zaczynają być świadkami nadnaturalnych zjawisk.

Zobacz także: Netflix otwiera Gabinet Osobliwości. Premiera na Halloween 2022