Gadaj za darmo

Najciekawsze w Gadu-Gadu 7.5 to nie nowa funkcja ani lepsze zabezpieczenia, ale promocja połączeń z telefonami stacjonarnymi. Między 18 a 20 - za darmo!

Nowa wersja najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego zawiera kilka naprawdę ciekawych opcji oraz parę mniej przydatnych. Do pierwszych trzeba zaliczyć poprawione funkcje rozmowy audio i wideo oraz przesyłania plików, a także e-maili z poziomu komunikatora. Pojawiła się też opcja dodawania tzw. awatarów, czyli zdjęć lub rysunków, przypisanych konkretnym znajomym. Domyślnym awatarem jest znana wszystkim ikona słoneczka, można ją zmienić na dowolny plik graficzny wskazany na dysku. Grafika zostanie automatycznie dopasowana do wymiarów ikony.

W Gadu-Gadu 7.5 domyślnie dostępna jest opcja GaduRadio, czyli możliwość słuchania audycji radiowych przez Internet. Internetowe stacje radiowe działają od dawna, nowością jest tylko zintegrowanie radia z komunikatorem. Jest 10 kanałów tematycznych, na których można posłuchać muzyki odtwarzanej z playlisty. Trudno to jeszcze nazwać pełnowymiarowym radiem, skoro nie ma audycji na żywo.

Z pewnością GaduRadio ma ogromny potencjał, ale ekipa GG musi go dopiero wykorzystać. Bardzo ciekawą nowością jest Nagłos, a raczej rewelacyjna promocja tej usługi - można dzwonić bez opłat pod numery stacjonarne w całej Polsce od 18.00 do 20.00. Jeśli naprawdę chcesz oszczędzać na rachunkach telefonicznych, Nagłos może być bardzo ciekawym rozwiązaniem.