Gadające przeglądarki

IBM zaprezentował kolejną wersję oprogramowania Home Page Reader, dzięki któremu osoby niewidome mogą korzystać z Internetu

IBM przedstawił kolejną wersję przeglądarki Home Page Reader, dzięki której niewidomi mogą korzystać z Internetu. Najnowsze wydanie aplikacji wzbogacono o wsparcie dla technologii JavaScript, co jest często wymagane przez sklepy internetowe.

Home Page Reader czyta użytkownikowi wszystkie informacje, jakie pojawiają się w witrynach internetowych, w tym tekst, zawartość tabel, opisy elementów graficznych czy formularzy. Zaawansowane ustawienia pozwalają na wybór, w jaki sposób mają być wyróżniane odsyłacze lub jak mają być prezentowane tabele. Home Page Reader potrafi automatycznie sprawdzać, w jakim języku są informacje prezentowane w witrynie internetowej. Przeglądarka zawiera wsparcie wielu języków: francuskiego, włoskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, japońskiego, fińskiego, chińskiego i portugalskiego.

Przeglądarka może być uruchamiana w systemie operacyjnym Windows 98, Me i 2000. Wersja 3.0 przeglądarki w języku angielskim pojawi się w sprzedaży najpóźniej w grudniu i będzie kosztować 149 USD. Użytkownicy korzystający z wcześniejszych wersji - 2.0 i 2.5 - będą mogli bezpłatnie uaktualnić oprogramowanie.


Zobacz również