Gadu-Gadu - opłat nie będzie

Od kilku dni użytkownicy popularnego komunikatora Gadu-Gadu otrzymują za jego pośrednictwem wiadomość, zawierającą informacje o planowanym wprowadzeniu opłat za korzystanie z GG. Z komunikatu tego wynika, że od stycznia 2004 r. firma SMS Express, udostępniająca komunikator, zamierza pobierać od użytkowników GG comiesięczną opłatę w wysokości 9,88 + VAT. "To nieprawdziwa wiadomość, nie planujemy wprowadzać żadnych opłat za korzystanie z komunikatora Gadu-Gadu" - powiedział nam Krzysztof Szalwa z SMS Express.

Wiadomość, krążąca wśród użytkowników GG wygląda tak (cytujemy z zachowaniem oryginalnej pisowni):

Przepraszamy za klopoty z dostepem do serwerow GG w dniach 10-11 stycznia 2004, ktore moga nastapic ze wzgledu na prace przy wprowadzeniu nowego systemu taryfikacji. Od poniedzialku (12.01) serwery GG beda juz calkowicie stabilne. Od poniedzialku uruchomienie dostepu na kolejne 30 dni nastapi 15 sekund po wyslaniu SMSa o tresci: "twoj_numer_GG" na numer 7955 za 9,88 + VAT Producent GG zamierza wprowadzic oplaty za korzystanie z programu Firma SMS Express uznala, ze aby uporac sie z ciaglymi klopotami z laczeniem sie z serwerem musi zainwestowac w nowe lacza i serwery. Dodatkowo producent GG uznal, ze wiekszosc uzytkowników zaprzestaje korzystania z GG na korzysc innych komunikatorów. W tej chwili sa przeprowadzane badania i wykonywane sa statystyki ilosci przeslanych wiadomosci przez Twoje GG. Jezeli wyslesz ta wiadomosc do minimum 10 osób (im wiecej tym lepiej) Dostaniesz darmowe GG TO NIE JEST ZART

Jak powiedział nam Krzysztof Szalwa z SMS Express, to jednak jest żart - "Nie zamierzamy wprowadzać żadnych opłat za korzystanie z GG. Niestety, trudno nam przeciwdziałać rozsyłaniu takich wiadomości, bo rozsyła ją nie jeden 'spamer', którego numer moglibyśmy zablokować, lecz wiele osób - stąd też jej duża popularność. Pragnę jednak uspokoić wszystkich zaniepokojonych użytkowników - Gadu-Gadu pozostanie bezpłatne" mówi Krzysztof Szalwa. "W obliczu dużej konkurencji na rynku, taki krok z naszej strony byłby bardzo nierozsądny" dodał przedstawiciel SMS Express.

Przypomnijmy także zasady dystrybucji programu, które znaleźć można na jego oficjalnej stronie internetowejhttp://gadu-gadu.pl (jest tam także oświadczenie nt. cytowanej powyżej wiadomości):

Program Gadu-Gadu jest rozpowszechniany na zasadach freeware. Można go używać i rozpowszechniać w niezmienionej postaci wykonywalnej bez ograniczeń i bez żadnych opłat.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: