Gadu-Gadu przez WWW

Jeżeli jesteś użytkownikiem komunikatora GG, to na pewno nie raz doskwierał Ci problem korzystania z czata na innym komputerze. W pracy, kafejce internetowej lub szkole nie zawsze jest możliwość instalacji programu (ograniczenia systemowe, słaby transfer do pobrania pliku). Dzięki Web Gadu-Gadu pojawiła się możliwość korzystania z komunikatora przez stronę WWW, tak jak z bramek sms-owych lub skrzynek pocztowych - bez konieczności uruchamiania programu.

Gadu-Gadu przez WWW

Wystarczy podać swój numer ID i hasło

Do korzystania z opisywanej funkcji wystarczy mieć zainstalowaną przeglądarkę WWW i włączoną obsługę okienek pop-up. Według zaleceń producenta powinniśmy używać Internet Explorera 4.0 lub nowszego, Netscape 6.0 i późniejsze wersje albo Opery. My testowaliśmy usługę również pod Firefoxem i komunikator działał bez większych problemów.

Nie ma wielkich różnic

Dzięki temu, że serwis Web Gadu-Gadu jest oficjalnym klientem, posiada wsparcie ze strony serwera GG - wystarczy wpisać swój numer i hasło, a lista kontaktów zostanie automatycznie pobrana. Wygląd komunikatora "webowego" jest bardzo zbliżony do pierwowzoru - lista kontaktów uruchamia się w osobnym oknie, podobnie jak okno rozmów. Do różnic pomiędzy Web GG i zwykłym GG należy korzystanie z prawego przycisku myszy. Nie można z jego pomocą uruchomić menu kontekstowego np. do edycji kontaktu, bo otwierają się opcje związane z przeglądarką. Podobnie nie można korzystać z bramki SMS.

Inne systemy operacyjne

Do ciekawych opcji Web Gadu-Gadu należy współpraca z przeglądarkami WWW również w innych systemach operacyjnych, niż Windows (np. Mac OS X, Linux). Muszą być one wyposażone w maszynę wirtualną Java oraz posiadać włączony Javascript. Producent przypomina, że "pod Linuksem", należy zadbać o zainstalowanie plugin-u maszyny wirtualnej Java.

Start

Serwis ma zostać oficjalnie uruchomiony pod koniec roku. Jednak już od kilku dni można korzystać z wersji testowej. Wszelkie uwagi i sugestie dotyczące usprawnienia serwisu można zgłaszać do autora projektu.

Zachęcamy do odwiedzenia Web Gadu-Gadu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: