Gadu-Gadu świętuje 10-lecie

10 lat temu narodziło się Gadu-Gadu, najpopularniejszy polski komunikator internetowy. Jest co świętować, zwłaszcza w tak dobrym momencie, jak dziś, gdy z GG korzysta już 10 milionów użytkowników miesięcznie. Z okazji urodzin powstała świąteczna strona, na której każdy może opisać swoją przygodę związaną z komunikatorem.

Gadu-Gadu świętuje 10-lecie

Strona 10 lat GG

Gadu-Gadu powstało 15 sierpnia 2000 r. Pomysłodawca, Łukasz Foltyn, wzorował się wtedy na rozwiązaniach komunikatora ICQ i tworząc nowy, ambitny program, bardzo szybko przeciągnął na swoją stronę większość polskich internautów. Już pierwszego dnia w komunikatorze zarejestrowało się 10 tysięcy osób. Po pierwszym półroczu było ich już 250 tysięcy. W kolejnych latach twórca był głównym projektantem i menadżerem GG. Foltyn odszedł z rady nadzorczej firmy w maju 2007 r., a pod koniec roku 2007 sprzedał wszystkie swoje udziały w spółce. Od tego czasu Gadu-Gadu ruszyło w kierunku innowacji, takich jak GaduRadio, rozmowy wideo, WebGadu i Mobilne Gadu-Gadu.

Pobierz: Gadu-Gadu 10

Z okazji urodzin, na Gadu-Gadu.pl/10lat/ swoje opinie i historie związane z GG umieścili m.in. Lech Wałęsa, Artur Barciś, Jurek Owsiak, Kasia Cerekwicka, Gosia Andrzejewicz i Piotr Kupicha. Laureat pokojowego Nobla mówił, że Gadu-Gadu bardzo przydałoby mu się w czasach Solidarności. Swoje laurki Gadu-Gadu przynieśli także pozostali.

IDG.PL na kolejny rok życzy przede wszystkim:

- zwiększenia bezpieczeństwa

- stworzenia klientów dla Maca i Linuksa

- poprawy protokołów

i zmniejszenia zasobożerności Nowego GG. Firma - co prawda - bardzo się rozwinęła, tworząc serwis społecznościowy, radio, gry i usługę GaduAir, ale sam komunikator wciąż jest przeciążony i nieprzyjazny użytkownikom. Mimo wielu zalet konkurentów, zwykłemu użytkownikowi nikt nie poleca dziś Mirandy czy Pidgina. Są to raczej programy dla specjalistów, a nie osób, które chcą po prostu popisać z koleżankami, kolegami i dawno niewidzianym wujkiem. Patrząc jednak na wyniki testów, przed Gadu-Gadu jeszcze daleka droga.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: