Gadu-Gadu: to już 12 lat od pierwszego wydania

Opracowany przez firmę GG Network komunikator internetowy Gadu-Gadu obchodzi właśnie swoje 12. urodziny. Wszystkiego najlepszego!

Z pewnością większość z nas korzysta/korzystała lub przynajmniej słyszała o komunikatorze Gadu-Gadu. Nie wszyscy mamy jednak świadomość, że pierwsze wydanie tego popularnego programu pojawiło się dokładnie 15 sierpnia 2000 roku. Oznacza to więc, że dzisiaj świętujemy jego 12 urodziny.

Niestety ten świetny, prosty komunikator z czasem stał się zintegrowaną platformą komunikacyjną, która w pewnym momencie odstraszyła od siebie wielu użytkowników narzekających m.in. na przeładowanie jej niepotrzebnymi funkcjami i reklamami.

Nie zmienia to jednak faktu, że GG (skrót ten zastąpił w lutym nazwę Gadu-Gadu) to wciąż jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku. Z jej historią możecie zapoznać się oglądając poniższy film:

Poniżej przedstawiamy również kilka różnych ciekawostek na temat komunikatora przygotowanych przez GG Network:

- Gdyby zebrać wszystkich użytkowników GG razem, to zajęliby miejsce na widowni 150 Stadionów Narodowych, a chwytając się za ręce stworzyliby łańcuch dłuższy od Chińskiego Muru

- Miesięcznie ponad 10 mln osób na swoich komputerach ma uruchomione GG (wskaźnik "Uruchomione aplikacje" w badaniu Megapanel PBI-Gemius, kwiecień 2012)

- Codziennie na komunikatorze GG loguje się prawie 5 mln numerów

- Rekordowo w jednej sekundzie bywa zalogowanych równocześnie prawie 2 mln użytkowników - najnowszy taki rekord został odnotowany w styczniu 2012 roku

- 2136/s - tyle wiadomości na sekundę przesyłanych jest średnio przez GG

- Prawie 1 mln użytkowników korzysta z komunikatora GG w telefonie

- 3 131 2082 - średnia ilość statusów ustawianych dziennie w GG

- W 2012 roku Gadu-Gadu zmieniło nazwę na GG

Polecam przy okazji do przeczytania artykuł "IMO#4: Nowe GG jest naprawdę niezłe!".

__________________

Wszystkiego najlepszego GG! Dołączycie się do życzeń?