Gadu-Gadu w rękach Naspersa

Południowoafrykański Koncern Naspers przejął polską spółkę Gadu-Gadu S.A., informuje Rzeczpospolita. Na ofertę wezwania do sprzedaży akcji spółki, odpowiedzieli właściciele co najmniej 67 % akcji Gadu-Gadu. Pozwoli to firmie Naspers na przejęcie kontroli nad spółką. Nie wiadomo jednak czy Gadu-Gadu uda się wycofać z giełdy.

Jak pisze Rzeczpospolita, większość udziałów spółka MIH, należącą do koncernu z RPA, przejęła od największego polskiego inwestora w firmie, funduszu Warsaw Equity Holding, który miał 55% udziałów w Gadu-Gadu S.A. MIH oferował za akcje spółki 23,5 zł.

Jednak cena ta nie była atrakcyjna dla wielu inwestorów, podaje Rzeczpospolita. Ci, którzy nabyli akcje w maju płacili za nie po 25 zł i nie byli już w stanie zarobić na ofercie Naspersa.

Naspers chce wyprowadzić Gadu-Gadu z warszawskiej giełdy, ale taki wniosek musiałby zyskać poparcie 80 % akcjonariuszy, pisze RP. A ci na razie czekają na kolejną decyzję MIH.

Firma została wyceniona na 400 mln zł. W 2007 r. spółka miała 14,4 mln zł przychodu. To więc wysoka ewaluacja, jednak nie da się nie zauważyć, że przychody rosną, a rentowność netto spółki wynosi kilkadziesiąt procent, pisze Rzeczpospolita.

Więcej w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

Patrz także:

Naspers Ltd nabędzie pakiet większościowy Gadu-Gadu S.A.