Gadu-Gadu w wersji 7

Rozpoczęły się zapisy na beta-testy dla osób, które chciałyby wziąć udział w pracach nad nowym wydaniem popularnego komunikatora internetowego. Premiera "siódemki" jest planowana w ciągu najbliższego miesiąca, a GG 7 Beta dostępny będzie, dla zarejestrowanych użytkowników, za kilka dni.

Na stronie www.testerzy.gadu-gadu.pl każdy internauta może wpisać swój numer GG, adres pocztowy i pseudonim, aby otrzymać Gadu-Gadu 7 przed oficjalną premierą.

"Chcemy, aby użytkownicy również mieli swój udział w ostatecznym kształcie komunikatora, to przecież im ma on służyć jak najlepiej" - mówi Krzysztof Szalwa, szef Gadu-Gadu. - "Na co dzień trafia do nas wiele propozycji zmian, w miarę możliwości staramy się je wprowadzać. Mamy nadzieję, że dzięki zorganizowanej grupie beta-testerów polepszy się wymiana informacji, a zgłaszane przez użytkowników opinie będą mogły być brane na bieżąco pod uwagę."

Prace nad "siódemką" powierzono nowemu zespołowi informatyków pod kierownictwem Piotra Kaczorowskiego, dyrektora operacyjnego spółki.

W rozmowie z przedstawicielem firmy - Jarosławem Rybusem - dowiedzieliśmy się, że premiera będzie miała miejsce w ciągu miesiąca. "Jednak nie jest to żelazny termin, a wiele zależy od użytkowników sprawdzających betę." - tłumaczył pan Jarosław. Na razie firma nie chce zdradzać, jakie funkcje i nowości dostarczy wraz z wersją 7. Do tej pory na stronie "testerzy" zarejestrowało się kilkanaście tysięcy osób.

Aktualizacja: 05 maja 2005 11:11

Prawdopodobna premiera nowego wydania odbędzie się już 12 maja. Wciąż nie wiadomo jednak, czy będzie to ostateczna wersja finalna. Mimo zapowiedzi beta testy jeszcze się nie rozpoczęły.

Nadal trwa konkurs graficzny na zmiany w wyglądzie komunikatora. Najlepszy pomysł to nagroda wysokości 2500 zł. Za kolejne miejsca laureaci dostaną 1500, 500 i 10 zł.

Aktualizacja: 25 kwietnia 2005 13:39

Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że w wersji 7 możemy się spodziewać m.in. wideokonferecji. Nadal trwają prace nad interfejsem programu. Wersja testowa ma trafić do użytkowników w ciągu kilku dni.


Zobacz również