Gadżetowe szaleństwo w Seulu

W czasie odbywających się w Seulu (Korea Południowa) targów SEK, odwiedzający mieli szansę na obejrzenie najnowszych, najciekawszych, najbardziej nietuzinkowych nowinek ze świata gadżetów i elektroniki. W tym roku dominowały odtwarzacze audio schowane m.in. w obudowach telefonów czy przenośnych dysków twardych...

Gennetworks Prizmer

Gennetworks Prizmer (źródło: Gennetworks)

Gennetworks Prizmer (źródło: Gennetworks)

Prizmer to przenośny dysk twardy umożliwiający odtwarzanie zgromadzonych na nim plików multimedialnych, w tym także filmów. Urządzonko może zostać podłączone do telewizora lub zestawu audio, obsługuje format DivX, Xvid, MPEG1, MPEG2 i MPEG4 oraz MP3, WMA i OGG. Sprzęt w ciągu najbliższych miesięcy ma być dostępny na całym świecie - wersja z dyskiem twardym o pojemności 40 GB ma kosztować ok. 200 dolarów, natomiast sama obudowa będzie o połowę tańsza.

Gennetworks Prizmer do transferu danych wykorzystuje złącze USB, jednak jest na tyle duży, że aby go przenosić, będziemy musieli skorzystać z kieszeni lub torebki: obudowa ma wymiary 131 x 80 x 23 mm, całość waży tyle, co przeciętny telefon komórkowy, czyli 115 gramów. Wykorzystany w urządzeniu dysk twardy korzysta z formatu FAT32.

iRiver U10

iRiver U10

iRiver U10

Po niedawnej premierze nowych odtwarzaczy iRiver (pisaliśmy o nich w artykule "Nowości iRiver - muzyka i wideo") stanowisko firmy Reigncom było dosłownie oblegane. Największym powodzeniem cieszył się odtwarzacz U10.

iRiver U10 może pełnić funkcję prawdziwego kombajnu multimedialnego: odtwarzacz obsługuje pliki audio w formacie MP3, WMA, ASF, OGG oraz wideo w kodowaniu MPEG4. W obudowie znalazło się także miejsce dla radia, cyfrowego dyktafonu i albumu fotograficznego. Wygodną pracę ze zdjęciami umożliwia panel dotykowy z wyświelającymi się na nim odpowiednimi do sytuacji przyciskami.

Hantel QoolQee X

QoolQee X (źródło: Hantel)

QoolQee X (źródło: Hantel)

Stworzony przez firmę Hantel odtwarzacz MP3 o swojsko brzmiącej nazwie to oferta dla zwolenników aktywnego wypoczynku, którzy jednak nie potrafią ani na chwilę oderwać się od nagrań swoich ulubionych wykonawców.

QoolQee X jest urządzeniem wodo- i wstrząsoodpornym, można w nim przechować - w zależności od wersji - od 256 do 1024 megabajtów muzyki. Odtwarzacz obsługuje formaty MP3, OGG, WMA i ASF, więc możemy z niego skorzystać niezależnie od naszej platformy systemowej i sympatii względem standardów kompresji.

Więcej informacji na temat innych, wyznaczających standardy na najbliższe lata, nietypowych urządzeń w sekcji "Gadżety" serwisu PC World Online.


Zobacz również