Gadżetowy niezbędnik wakacyjny


Zrób kawę i zasil telefon

O ile powerbank to przydatne i bardzo proste w użytkowaniu urządzenie pozwalające na podładowanie akumulatora urządzenia przenośnego, o tyle BioLite CampStove to produkt, który zaskoczy każdego widzącego go po raz pierwszy.

Jest to niewielka kuchenka (waży niespełna kilogram), która powinna przypaść do gustu osobom biwakującym w ostępach leśnych. Zachodzący w niej proces spalania przekształca powstałą w ten sposób energię cieplną na energię elektryczną. Zasila ona wentylator wspomagający efektywność pracy oraz poprzez port USB (2W @5V) każde urządzenie przenośne mogące być w ten sposób zasilane. Co warto podkreślić, w lesie są nieograniczone zasoby składnika palnego w postaci suchych gałązek a to oznacza, że w przeciwieństwie do poprzednio opisywanych powerbanków zasoby energii mogą płynąć praktycznie nieprzerwanie. Ponadto oczywiście w tym samym czasie bez problemu zagotujesz wodę na pyszną kawę.

BioLite CampStove kupisz w Polsce w cenie ok 600 zł.

Koniec z gubieniem ładowarek

Przyznajcie się, czy zdarzyło Wam się zapomnieć ładowarki do smartfona/tabletu, którą zabraliście ze sobą na wakacje? Dla wszystkich zapominalskich świetnym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w urządzenie o nazwie ChargerLeash pozwalające na stworzenie ładowarki z alarmem.

Gadżetowy niezbędnik wakacyjny

ChargerLeash Pro

ChargerLeash cechuje bardzo prosta konstrukcja: kabel zakończony dwoma złączami (USB podpinanym do zasilacza i np. złączem micro USB podpinanym do smartfona) oraz znajdujący się pośrodku moduł sygnalizacyjny. Zacznie on wydawać dźwięk po odłączeniu zasilanego urządzenia. Żeby go wyłączyć, należy podpiąć ponownie smartfon, lub odpiąć ładowarkę od sieci elektrycznej. Tym sposobem ryzyko, że zostawisz ładowarkę np. w pokoju hotelowym znacząco maleje.

ChargerLeash w wersji zaprezentowanej na zdjęciu został wyceniony na 20 USD.

Dobra zabawa

Tej sekcji poświęciłem najwięcej przykładów. Od czego bowiem jest urlop, jak nie od tego, aby przyjemnie spędzić każdą chwilę?

Muzyka

Podczas wakacyjnych wyjazdów może się przydać bezprzewodowy głośnik, który pozwoli ci rozkręcić imprezę, lub po prostu posłuchać w większym gronie radia na plaży. Jednym z takich urządzeń jest wprowadzony niedawno do sprzedaży SoundLink Mini II firmy Bose.

Gadżetowy niezbędnik wakacyjny

SoundLink Mini II

Głośniki z tej rodziny cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników chwalących wysoką jakość generowanego dźwięku jak na tak małe urządzenia (SoundLink Mini II: 668 g, 5,1 x 18 x 5,8 cm). SoundLink Mini II komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth, pozwala na parowanie za pośrednictwem instrukcji głosowych i może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Oczywiście w jego wnętrzu znajdziemy akumulator. Zdaniem producenta powinien on wystarczyć nawet na 10 godzin pracy.

SoundLink Mini II jest drogi: 899 zł. Jeżeli jednak zainteresowała Cię funkcjonalność tego urządzenia przeszukując internet z pewnością znajdziesz inne warte uwagi mobilne głośniki, które nie drenują aż tak mocno kieszeni.

Wspólne oglądanie filmów

Podczas wieczornego kieliszka wina fajnie byłoby obejrzeć w gronie przyjaciół jakiś interesujący film, lub zarejestrowane przez smartfony podczas całodniowego wypadu materiały wideo. Przekazywanie jednak pomiędzy sobą smartfonów nie jest zbyt praktyczne i nie pozwala na wspólne przeżywanie tego co wyświetlają. Idealnym rozwiązaniem może być tutaj jeden z wielu dostępnych na rynku miniaturowych projektorów takich jak np. Philips PicoPix 2340.

Gadżetowy niezbędnik wakacyjny

Philips PicoPix 2340

Po podłączeniu do urządzenia za pośrednictwem interfejsu USB smartfona na ścianie wyświetlisz obraz, którego przekątna sięga 60 cali, natomiast parametry przedstawiają się następująco: jasność do 40 lumenów, rozdzielczość 640 x 360 pikseli, kontrast 1500:1. Co interesujące, ten kieszonkowy projektor (96,7 x 54 x 22 mm) pozwoli także na wyświetlanie filmu bez podłączenia do prądu. Wszystko za sprawą wbudowanego akumulatora, który powinien mu pozwolić na maksymalnie 2 godziny pracy.

Cena: ponad 800 zł.