Gadżety elektroniczne w polskich domach - badanie Kaspersky Lab

Firma Kaspersky Lab przeprowadziła badanie na 7 tysiącach użytkowników urządzeń elektronicznych z 20 krajów świata, w tym Polski. Wyniki pokazują jakie sprzęty elektroniczne posiadają w domach polskie rodziny.

Gadżety elektroniczne w polskich domach - badanie Kaspersky Lab

Gadżety elektroniczne w domu

Przeciętna polska rodzina posiada ponad 3 urządzenia z dostępem do internetu. Dla porównania mieszkańcy Arabii Saudyjskiej mają w domach 4,3 takich urządzeń, a obywatele Rumunii 2,6. Najpopularniejszym gadżetem wśród Polaków jest komputer PC - posiada go niemal 70 % z ogółu badanych. Ponad 15% respondentów ma w domu przynajmniej dwa komputery stacjonarne. Laptopy znajdują się w gospodarstwach domowych 55% ankietowanych, a tablety u 10,3 % z nich. Prawie połowa (45,6%) Polaków posługuję się smartfonami, z czego 14,7 % ma w domu więcej niż jedno urządzenie tego typu.

Zobacz również:

  • WOŚP - najlepsze licytacje telefonów i akcesoriów
Gadżety elektroniczne w polskich domach - badanie Kaspersky Lab

Dzięki badaniu Kaspersky Lab można także zaobserwować wzrost ilości szkodliwego oprogramowania. Wśród atakowanych przez wirusy systemów króluje Windows - w 2011 ilość szkodliwego oprogramowania na ten system wzrosła o 80 %. Mniejszy wzrost - o 35 % zanotowały systemy na MacOS. Najczęściej atakowanym moblinym systemem jest Android - liczba zagrożeń na tę platformę przekroczyła 2000. Na następnych pozycjach znajdują się Symbian z wzrostem ilości szkodliwego oprogramowania o 16 % oraz Windows Mobile - 13 %.