Gadżety od Sony

Firma Sony zaprezentowała kilka nowych, ciekawych akcesoriów do przenośnych odtwarzaczy audio. Większość z nich wykorzystuje technologię bezprzewodowego przesyłania sygnału, która uwalnia użytkowników od plątaniny kabli.

Wśród zaprezentowanych akcesoriów znajdują się między innymi bezprzewodowe słuchawki DR-BT30Q działające w technologii Bluetooth. Mogą być one bezproblemowo wykorzystywane z urządzeniami wyposażonymi w ten interfejs - np. laptopami z rodziny Vaio - lub też ze specjalnym adapterem, który można podłączyć do nowych odtwarzaczy MP3, o których pisaliśmy kilka dni temu w artykule "Nowe, "nieszumiące" Walkmany Sony".

Gadżety od Sony

Bezprzewodowy moduł Bluetooth dla Walkmanów z serii S700

Innymi propozycjami są zestawy głośnikowe. Pierwszy z nich - CPFNW001 - zintegrowany ze specjalną podstawką przeznaczoną dla Walkmanów z serii S700, a drugi wykorzystujący bezprzewodową sieć Wi-Fi do odbierania odtwarzanej muzyki.

Gadżety od Sony

Bezprzewodowy zestaw głośnikowy Wi-Fi

Wszystkie te akcesoria powinny się znaleźć w sklepach w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. Producent nie podał jeszcze żadnych informacji dotyczących ich cen.