Gadżety w sam raz na ferie zimowe


Brelok SmartFinder

SmartFinder to brelok zabezpieczający, który w razie problemów pomoże właścicielowi za pomocą smartfona znaleźć cenne przedmioty takie jak klucze, czy portfel. Swoją lokalizację oznajmia dzięki wbudowanemu głośnikowi oraz diodom LED. To niewielkie urządzenie łączy się ze smartfonem poprzez technologię Bluetooth i może być wykorzystane także w odwrotnym kierunku, czyli posłużyć do jego zlokalizowania. To jednak nie wszystko. Posiada też specjalny przycisk, który pozwala na wyzwolenie migawki w smartfonie, co może się przydać np. podczas wykonywania rodzinnego zdjęcia. Zasięg SmartFindera to maksymalnie 40 metrów na otwartej przestrzeni i 25 metrów w zamkniętych pomieszczeniach. Mogą z nim współpracować smartfony z iOS oraz Androidem 4.x (lub nowszym). Kolejnym ich niezbędnym elementem jest moduł Bluetooth 4.0 LE.

Brelok SmartFinder

Brelok SmartFinder

Cena: ok. 100 zł

Kamera sportowa GoPro

Kamery GoPro "rządzą" na rynku kamer sportowych. Dostępnych jest wiele modeli, z których najdroższe oferują naprawdę bardzo wiele możliwości. Jednym z najnowszych jest pozbawiona aż tak wielu zalet i kształtem zbliżona do sześcianu kamerka Hero4 Session, która jednak w zamian wyróżnia się na tle pozostałych tego typu rozwiązań niewielkimi gabarytami (jej bok ma niespełna 38 mm długości) oraz wagą wynoszącą zaledwie 74 gramy. Posiada też wodoszczelną zintegrowana obudowę zapewniającą bezpieczeństwo przy zanurzeniu nawet na głębokości 10 metrów. GoPro Hero4 Session pozwala na nagrywanie filmów w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1440 pikseli z prędkością 30 kl./s. Zdjęcia osiągają maksymalną rozdzielczość 8 milionów pikseli, natomiast tryb burst pozwala na wykonanie serii 10 ujęć w ciągu sekundy. Zarejestrowane materiały zapisywane są na karcie pamięci microSD. Zastosowany akumulator w najbardziej przydatnym trybie 1080p/60 kl/s zapewnia 1 godz. i 45 min. pracy.

GoPro Hero4 Session

GoPro Hero4 Session

Cena: ok. 950 zł

Informacje: www.shop.gopro.com

Kamera sportowa Sony Action Cam

Konkurencją dla GoPro są kamerki sportowe Sony Action Cam. Model FDR-X1000VR powinien zainteresować tych aktywnych użytkowników, którzy szukają sprzętu pozwalającego na uwiecznienie ich wyczynów w ogromnej rozdzielczości 4K. Dodatkowo dzięki obiektywowi ZEISS Tessar, który oferuje szeroki kąt widzenia wynoszący 170 stopni, mogą liczyć na utrwalenie przy tym rozległej panoramy, co z pewnością pozwoli na podniesienie widowiskowości zarejestrowanych materiałów. O ich płynność i stabilność dba stabilizator obrazu SteadyShot, natomiast tryb nagrywania w pętli (obraz jest ciągle rejestrowany w buforze na karcie) powoduje, że użytkownik nigdy nie przegapi momentu, w którym wydarzy się coś ciekawego. Stereofoniczne mikrofony z systemem redukcji zakłóceń powodowanych przez wiatr zapewniają dobrej jakości dźwięk, zaś łącze Wi-Fi i serwis USTREAM umożliwiają natychmiastowe pochwalenie się swoimi wyczynami z najbliższymi. Oczywiście nie można też nie wspomnieć o wodoszczelności, dzięki której kamerka może pracować na głębokości do 10 metrów.

Sony Action Cam FDR-X1000VR

Sony Action Cam FDR-X1000VR

Cena: ok. 2100 zł

Informacje: www.sony.pl


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących