Gadżety w sam raz na ferie zimowe


Bank pamięci PNY OTG Duo-Link OU3

Każda nawet najbardziej pojemna przestrzeń na pliki prędzej, czy później się zapełni. Szczególnie szybko tego doświadczamy podczas wykorzystywania smartfona do robienia zdjęć i nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości (większość flagowców wspiera tryb 4K). Tym bardziej, że ostatnio niektórzy czołowi producenci postanowili pójść w ślady Apple i zrezygnowali ze slotu kart pamięci. Rozwiązaniem tego problemu jest zakup przenośnej pamięci USB, która będzie w stanie skorzystać z możliwości jakie zapewnia standard USB OTG (On The Go). W sklepach pełno jest tego typu urządzeń. Przykładem może być tutaj pamięć PNY OTG Duo-Link OU3 w wersji pozwalającej na zmagazynowanie aż 64 GB danych. Gadżet ten z jednej strony posiada złącze microUSB (do podłączania smartphone'ów i tabletów z systemem Android), natomiast z drugiej złącze USB 3.0. Producent deklaruje, że szybkość odczytu i zapisu wynoszą, odpowiednio, 120 MB/s i 20 MB/s.

Bank pamięci PNY OTG Duo-Link OU3

Bank pamięci PNY OTG Duo-Link OU3

Cena: 149 zł

Informacje: www.pny.eu

Cena: ok. 2000 zł

Projektor LG PF1500

LG PF1500 to niewielki projektor (132 x 220 x 84 mm, waga 1,5 kilograma), który z powodzeniem można spakować do walizki, aby później z przyjemnością obejrzeć na dużym "ekranie" zdjęcia wykonane podczas spaceru, czy też zarejestrowane sportową kamerką wyczyny. Urządzenie to pomimo skromnych gabarytów oferuje jednak naprawdę spore możliwości. Zbudowane zostało w oparciu o technologię DLP LED i jest zdolne do wyświetlania obrazu w rozdzielczości Full HD, którego maksymalna przekątna wynosi nieco ponad 3 metry. Osiągana jasność to 1400 lumenów ANSI, natomiast deklarowany kontrast 150 000:1. Zarejestrowany materiał można przesłać z komputera za pośrednictwem interfejsu HDMI, lub dostarczyć na przenośnej pamięci USB.

Projektor LG PF1500

Projektor LG PF1500

Cena: ok. 4900 zł

Informacje: www.lg.com

Czapka Buetooth

BG1U to świetny gadżet, który z pewnością sprawdzi się podczas ferii zimowych. Jest to bowiem czapka, która poza swoją oczywistą przydatną w zimne dni funkcją oferuje także wbudowane bezprzewodowe słuchawki. Komunikują się one ze smartfonem za pośrednictwem technologii Bluetooth, dzięki czemu użytkownik nie musi męczyć się z przeszkadzającymi kablami, co szczególnie irytujące jest podczas biegania. Z boku na zewnętrznej stronie znajduje się panel sterowania, który pozwala na zmianę poziomu dźwięku, jak również przełączanie utworów. Gadżet umożliwia ponadto prowadzenie rozmów. Zastosowany akumulator zapewnia do 5 godzin pracy. W razie potrzeby, po wyciągnięciu elektroniki, czapkę można oczywiście wyprać.

Czapka Bluetooth BG1U

Czapka Bluetooth BG1U

Cena: ok. 100 zł

Torba Atomic Redster Heated

Torba Atomic Redster Heated przeznaczona jest dla tej części narciarzy, która niestety nie najlepiej znosi zimno. Ma pojemność 45 litrów i służy do przenoszenia butów narciarskich. Jej atutem, który powinien skusić zmarzluchów, jest zestaw grzałek, który pozwala na ustawienie temperatury w trzech poziomach: 50, 60 lub 70 stopni. W środku jest na tyle miejsca, że z powodzeniem podgrzać można również skarpetki i rękawiczki. Wyjmowana wierzchnia przegroda może być wykorzystana do przechowywaniu zapasowych skarpet, natomiast system pasków pozwala nosić torbę na ramieniu lub na plecach. Ogrzanie butów i akcesoriów do odpowiedniej temperatury możliwe jest m.in. po podłączeniu do gniazda zapalniczki samochodowej.

Torba Atomic Redster Heated

Torba Atomic Redster Heated

Cena: ok. 800 zł

Informacje: shop.atomic.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących