Gadżety w sam raz na ferie zimowe


Gogle RideOn

Gogle RideOn to chyba najfajniejszy gadżet, jaki znalazł się w tym zestawieniu. Są to wodoodporne i bardzo wytrzymałe okulary, które wyglądają jak zwykłe gogle narciarskie, lecz w odróżnieniu od nich mogą zapewnić narciarzom nowe niesamowite możliwości dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej. Urządzenie wyświetla dodatkowe treści bezpośrednio na całej szybce. Otrzymujemy dzięki temu dostęp do wielu informacji takich jak np. odległość do różnych obiektów, czy czas oczekiwania w kolejce na wyciąg. Gadżet pozwala też na zabawę w wirtualny slalom i zdobywanie punktów przy pokonywaniu pojawiających się przed użytkownikiem wirtualnych bramek. Świetnie wygląda też funkcja nawigacji, natomiast po sparowaniu ze smartfonem otwiera się dodatkowo możliwość komunikacji ze znajomymi. Do naszej dyspozycji oddana została też kamera. Wbudowany akumulator pozwalać ma goglom na 8 godzin pracy. Nad wszystkim czuwa system Android 4.4.1.

Gogle RideOn

Gogle RideOn

Cena: 899 USD (w przedsprzedaży 629 USD)

Informacje: www.rideonvision.com

Czołówka Petzl Tikka RXP

Zima ma to do siebie, że nie tylko jest zimno, ale również wcześniej zapada zmrok. Jeżeli więc przebywamy w miejscu, gdzie nie ma oświetlenia drogowego, warto wychodząc z domu zawsze mieć przy sobie latarkę. W przypadku osób aktywnie spędzających czas np. na nartach biegowych takie klasyczne rozwiązanie słabo się jednak sprawdzi. Znacznie lepiej poradzi sobie tutaj czołówka LED. Wybór jest przeogromny, począwszy od naprawdę tanich modeli, a skończywszy na takich, za które trzeba zapłacić ładne kilkaset złotych. Jednym z często polecanych jest model Petzl Tikka RXP wykorzystujący technologię REACTIVE LIGHT, dzięki której moc światła i kształt wiązki natychmiastowo dopasowują się do otoczenia. Urządzenie zapewnia mocne światło (do 215 lumenów), którego zasięg to maksymalnie 100 metrów. Zastosowany akumulator pozwala na 2,5 godziny pracy w trybie mocnym (do 10 godzin w trybie energooszczędnym) oraz powtórne naładowanie w 4,5 godziny. Nie musimy się też martwić, że w miarę rozładowywania wydajność oświetlenia będzie się zmniejszała.

Czołówka Petzl Tikka RXP

Czołówka Petzl Tikka RXP

Cena: 299 zł

Informacje: www.petzl.com

Klawiatura LG Rolly

LG Rolly Keyboard to mobilna klawiatura, którą można złożyć wzdłuż czterech rzędów przycisków uzyskując w ten sposób "rolkę" bez problemu mieszczącą się np. w damskiej torebce. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy ze smartfonami i tabletami zapewniając po rozłożeniu możliwość wygodnego pisania maili, czy też rozmawiania za pośrednictwem komunikatora. Zapewnia to rozstaw klawiszy, który jest jedynie o 1 mm mniejszy niż w przypadku tradycyjnych klawiatur oraz dwa ramiona pozwalające na utrzymanie w pozycji pionowej smartfona, czy nawet 10-calowego tabletu. Klawiatura korzysta z technologii Bluetooth 3.0 za pomocą której może współpracować z dwoma urządzeniami. Oznacza to, że pisząc coś na tablecie w dowolnej chwili można szybko zacząć pisać na smartfonie. Wystarczy jedynie najpierw wcisnąć dedykowany do tego klawisz. Zasilanie zapewnia jedna bateria AAA, która powinna pozwolić urządzeniu nawet na trzy miesiące pracy.

LG Rolly Keyboard

LG Rolly Keyboard

Cena: ok. 400 zł

Informacje: www.lg.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących