Gadżety w sam raz na ferie zimowe

Wyjeżdżając na ferie zimowe warto poza nartami i ciepłymi ubraniami zabrać ze sobą także kilka gadżetów. Uprzyjemnią czas, a także pozwolą na skorzystanie z przydatnych funkcji. Niektóre też mogą przyjść z pomocą w trudnych sytuacjach.


Urządzenia elektroniczne towarzyszą nam obecnie na każdym kroku. Nie wyobrażamy już sobie życia bez ukochanego smartfona, tabletu, czy czytnika e-booków. Wielu z nas w ostatnim latach coraz częściej spędza też aktywnie czas, co oczywiście zauważyli producenci sprzętu dostarczając na rynek opaski fitness oraz smartwatche. Z okazji rozpoczętych niedawno ferii zimowych przygotowaliśmy zestaw różnych interesujących gadżetów, które, jeżeli macie to szczęście i wyjeżdżacie na zasłużony odpoczynek, powinny wam go jeszcze bardziej uprzyjemnić, a nawet pomóc w kłopotliwych sytuacjach.

Smartwatch Samsung Gear S2

Ten "inteligentny" zegarek Samsunga to godny następca udanego modelu Gear S. Cechuje go świetny design, którego kluczowym elementem jest okrągły ekran Super AMOLED 1,2" (360 x 360 pikseli, 302 ppi). Koreański producent zapewnił możliwość wyboru pomiędzy dwiema wersjami: Gear S2 i Gear S2 Classic. Pierwsza skusi zwolenników nowoczesnej stylistyki, natomiast druga powinna zainteresować tych, którzy preferują bardziej tradycyjny wygląd (zapewnia go eleganckie wykończenie i pasek z prawdziwej skóry). We wnętrzu zegarka umieszczono dwurdzeniowy procesor 1,0 GHz, 512 MB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Łączność bezprzewodowa realizowana jest za pośrednictwem technologii Wi-Fi, Bluetooth 4.1 i NFC. Zastosowane czujniki pozwalają na pomiar m.in. tętna i ciśnienia, natomiast akumulator o pojemności 250 mAh zapewniać ma 2-3 dni pracy (można go ładować bezprzewodowo). Sprzęt jest odporny na kurz i wodę (spełnia wymagania standardu IP68), natomiast nad jego pracą czuwa system Tizen. Komfort obsługi poprawia obrotowy pierścień wokół ekranu, zaś nowe funkcje fitness zachęcają do zdrowego i aktywnego trybu życia. Na koniec dodać warto jeszcze, że Gear S2 i S2 Classic są kompatybilne z potężną grupą smartfonów z rodziny Galaxy.

Samsung Gear S2

Samsung Gear S2

Cena: ok. 1500 zł

Informacje: www.samsung.com

Opaska FitBit Charge

Opaska FitBit Charge to cechujący się interesującym designem gadżet, z którym nie należy się rozstawać. Mierzy on w ciągu dnia aktywność użytkownika prezentując mu na wyświetlaczu OLED dystans jaki pokonał pieszo, liczbę spalonych kalorii oraz pokonanych pięter. W nocy przyjrzy się bacznie, czy jego sen przebiegał prawidłowo. Dodatkowo funkcja detekcji fazy snu wspomagając funkcję budzika w najbardziej dogodnym momencie uruchomi cichą wibracją. FitBit Charge wyświetla na ekranie informacje o połączeniu przychodzącym na smartfon. Jest wodoszczelny i wyposażony w akumulator, który pozwala na maksymalnie 7 dni pracy. Oczywiście potrafi też zastąpić zwykły zegarek.

 FitBit Charge

FitBit Charge

Cena: ok. 500 zł

Informacje: www.fitbit.com

Pojemny Xiaomi Power Bank 20000 mAh

Wyjeżdżając na ferie i spodziewając się problemów z dostępem do gniazdka elektrycznego niezbędne jest zaopatrzenie się w powerbank. Urządzenie umożliwi naładowanie akumulatora smartfona, który niestety nie pozwala na zbyt długą pracę tym bardziej jeżeli włączymy np. moduł GPS, czy WiFi. Świetnym rozwiązaniem dla najbardziej wymagających z pewnością będzie Xiaomi Power Bank 20000 mAh, czyli bank energii o rekordowo dużej pojemności 2000 mAh, który powinien pozwolić np. na 6-7-krotne naładowanie akumulatora iPhone'a. Urządzenie, które wielkością zbliżone jest do smartfona, waży niewiele: 338 gramów. Posiada dwa porty USB 2.0 (dzięki temu możliwe jest ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie) oraz port microUSB, za pomocą którego w 3 godziny można podładować zainstalowane akumulatory do 11000 mAh. Na koniec warto też wspomnieć o diodzie informującej o stanie naładowania.

Xiaomi Power Bank 20000 mAh

Xiaomi Power Bank 20000 mAh

Cena: 200 zł

Informacje: xiaomi.com.pl

Wytrzymały Powerbank Zendure A2

Kolejna z naszych propozycji to również powerbank, lecz w odróżnieniu od poprzednika przeznaczony dla osób, które poszukują rozwiązania cechującego się bardzo wytrzymałą konstrukcją. Urządzenie waży 140 gramów i na pierwszy rzut oka przypomina walizkę. Posiada antypoślizgowy uchwyt i grzbiety na obudowie zapewniające dodatkowo większą sztywność. We wnętrzu zainstalowane zostały akumulatory o pojemności 9600 mAh (dostępne są też inne wersje, najpojemniejsza: 25600 mAh!), które powinny pozwolić na 3-4-krotne podładowanie smartfona. Możemy tego szybko dokonać za pośrednictwem portu USB 2.1 A (10.5 W). Powtórne naładowanie Zendure A2 umożliwia port Micro-USB 1.5 A (7.5 W). Powinno to potrwać ok. 4 godzin. Producent twierdzi, że naładowany do pełna powerbank po 6 miesiącach będzie posiadał jeszcze 95 zasobów. Jeżeli chodzi o żywotność deklaruje, że powinien on wytrzymać ok. 500 cykli ładowanie-rozładowanie.

Zendure A2

Zendure A2

Cena: 27 USD

Informacje: www.zendure.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących