Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

Rozwiązania przydatne w szkole

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

MicroSaver Keyed Retractable Notebook Lock

Zabezpieczenie notebooka

Zabierając notebook do szkoły powinieneś również pomyśleć o zabezpieczeniu go przed złodziejami. Odpowiednim do tego zadania będzie np. specjalny zamek firmy Kensington - MicroSaver Keyed Retractable Notebook Lock. Nie zajmuje on dużo miejsca w plecaku i wyposażony został w zwijaną linkę o długości 1,2 metra, odporną na próby siłowego otwarcia głowicę zamka MicroSaver oraz opatentowany mechanizm zamykający T-Bar.

Cena - 35 USD.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

Super Talent Pico C Nickel

Przenośny magazyn na dane

Zamiast odrabiać lekcje w zeszycie możesz je zapisać na przenośnej pamięci USB i przynieść do szkoły. Dzięki temu można wzbogacić referat o fotografie, filmy i dźwięki. Na rynku dostępnych jest sporo różnych interesujących pendrive'ów. Jednym z nich jest model Super Talent Pico C (dostępny również w wersjach Gold i Nickel), który bez problemu możesz przypiąć do kluczy - cechuje się bowiem niezwykle małymi wymiarami (31 x 12 x 3 mm) oraz wagą wynoszącą zaledwie około 5 gramów. Pomimo tego pozwala on na zmagazynowanie aż 32 GB danych (ich transfer odbywa się z maksymalną prędkością 30 MB/s).

Cena - 85 USD.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

USB Wrist Band Battery

Koniec z problemem rozładowującego się akumulatora

Czy zdarza Ci się czasami, że bateria w Twojej ulubionej przenośnej konsoli wyczerpuje się w najmniej odpowiednim momencie? Jeżeli tak, z pewnością powinieneś zaopatrzyć się w "zestaw ratunkowy" - USB Wrist Band Battery. Jest to przenośny akumulator Li-Ion (1500 mAh), który możesz bez problemu zapiąć na nadgarstku. Waży on 82 gramy, dysponuje czterema diodami sygnalizującymi poziom naładowania i dostarczany jest wraz z odpowiednim zestawem 9 adapterów pozwalających między innymi na "reanimację" zasilania konsol Sony PSP, Nintendo DSi i NDS Lite oraz telefonów Sony Ericsson, Nokii i LG.

Cena - 35 USD.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

LiveScribe Pulse Smartpen

Cyfrowy długopis = dokładny zapis lekcji

Jeżeli jesteś pilnym uczniem i nie chcesz niczego przeoczyć z lekcji idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie elektroniczny długopis LiveScribe Pulse Smartpen. Urządzenie wyposażone zostało w wyświetlacz OLED, kamerę na podczerwień, głośnik, 1 lub 2 GB pamięci flash, port USB oraz mikrofon. Dzięki kamerze potrafi ono rejestrować to co zapiszesz w danym momencie w specjalnym dołączonym do zestawu notatniku (możesz również coś narysować) i powiązać z nagrywanym w tym samym czasie dźwiękiem.

Oznacza to więc, że jeżeli nauczyciel dyktował na koniec lekcji zadanie domowe, a Ty w tym czasie zapisałeś np. słowo "zadanie" to po przyjściu do domu i "kliknięciu" w nie długopisem usłyszysz dokładnie o czym mówił nauczyciel.

Cena: 1 GB - 150 USD, 2 GB - 200 USD.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

InfoScan TS Elite

Kieszonkowe skanowanie - koniec żmudnego przepisywania do zeszytu

Nie chcesz tracić cennego czasu na robieniu notatek w bibliotece? Jeżeli tak, docenisz przenośny skaner InfoScan TS Elite. Urządzenie cechuje się "kieszonkowymi" wymiarami (177,5 x 41,5 x 33 mm) oraz wagą wynoszącą zaledwie 200 gramów. Pozwala na zeskanowanie do 200 linii tekstu i wyposażone zostało w dotykowy monochromatyczny wyświetlacz oraz słownik. Transfer danych do smartfona/notebooka możesz przeprowadzić drogą bezprzewodową (IrDA) lub za pomocą interfejsu USB.

Cena - 200 USD.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

Imitacje otwartych oczu

Spanie na lekcji? Proszę bardzo

Bardzo rzadko, ale jednak się zdarza, że podczas wyjątkowo nudnej lekcji oczy same się zamykają. Czy możesz coś na to poradzić? Oczywiście! Musisz jedynie kupić imitacje otwartych oczu, przykleić je na powieki i spokojnie drzemać bez obawy, że zostaniesz przyłapany przez nauczyciela...

Cena - nieznana.