Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

Koniec wakacji to dla większości młodych ludzi powrót do normalnego funkcjonowania, co oznacza: wstawanie o barbarzyńskich porach, siedzenie godzinami w salach lekcyjnych, odrabianie lekcji oraz, gdy czas pozwoli, spędzanie wolnych chwil przed komputerem. Jest to również odpowiedni moment, aby zaopatrzyć się w niezbędne gadżety, które chociaż w części uprzyjemnią (pozwolą przetrwać) ten "okropny" okres wytężonej pracy.

Elektronika szeroko wkracza w każdą dziedzinę życia. Nie inaczej jest w przypadku szkoły. Nowoczesny uczeń powinien mieć elektroniczny notatnik, telefon komórkowy z pełnym dostępem do Internetu, laptop (podczas niespodziewanych przerw pomiędzy lekcjami lub godzin spędzonych w bibliotece trzeba się czymś zająć), przenośny odtwarzacz multimedialny najlepiej z konsolą do grania i parę innych urządzeń, które jeśli nie pomogą w zdobywaniu wiedzy, to na pewno nie zaszkodzą.

Rozwiązania przydatne w drodze do szkoły

ActiveJet AAN-008

ActiveJet AAN-008

Zabierając do szkoły komputer przenośny powinieneś zaopatrzyć się również w odpowiednią torbę lub plecak, który pozwoli Ci go bezpiecznie przenieść. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu rozwiązań, natomiast niektóre z nich poza swoją podstawową funkcją oferują również szereg innych. Są również takie, które zapewniają ochronę przed strzałami z pistoletu...

Plecak ActiveJet AAN-008

Przeznaczony on jest dla osób posiadających notebooki o przekątnej sięgającej 15,4 cala. Wykonany został z poliestru, cechuje się niewielką wagą wynoszącą niewiele ponad 1 kilogram i oddaje do dyspozycji użytkowników cztery komory.

Cena - 120 zł.

Więcej informacji

Dicota Take Control 12

Dicota Take Control 12

Torba Dicota Take Control 12" N21528P

Wykonana z poliestru torba na ramię pozwala przenosić notebooki (o ich bezpieczeństwo dba umieszczone w głównej komorze etui wykonane z pianki HDF) wyposażone w ekrany LCD o przekątnej wynoszącej od 12 do 13,3 cala. Powinna ona zainteresować posiadaczy przenośnych odtwarzaczy muzycznych Apple iPod (można je umieścić w specjalnej kieszeni multimedialnej), gdyż posiada wbudowany na pasku na ramię kontroler umożliwiający sterowanie ich funkcjami (głośność, włączanie / wyłączanie, przewijanie).

Cena - 550 zł.

Więcej informacji

BacPac Xtreme black N16408N

BacPac Xtreme black N16408N

Plecak BacPac Xtreme black N16408N

Jest on wodo- oraz wiatroodporny i pozwala na umieszczenie w swoim wnętrzu notebooka, którego wyświetlacz cechuje się przekątną 15 - 15,4 cala. Dodatkowo w specjalnym etui na multimedia w górnej części można schować przenośny odtwarzacz muzyczny i, dzięki specjalnemu otworowi, wyprowadzić na zewnątrz kable od słuchawek. Co ciekawe, jedna z dwóch bocznych kieszeni plecaka została zaprojektowana jako chłodziarka, dzięki czemu przenoszone w niej zimne napoje dłużej pozostaną chłodne.

Cena - 360 zł.

Więcej informacji

V-demension Optical Messenger Bag

V-demension Optical Messenger Bag

Torba V-demension Optical Messenger Bag

Torba z pewnością nieraz przyda się w awaryjnych sytuacjach. Przeznaczony do przenoszenia notebooków o maksymalnej przekątnej ekranu wynoszącej 15,4 cala produkt wyposażony został bowiem w składający się z ogniw słonecznych panel zapewniający możliwość podładowania akumulatorów różnego rodzaju sprzętu elektronicznego (oprócz notebooków). Wraz z torbą otrzymujemy adaptery pozwalające na współpracę z iPodem oraz telefonami iPhone, Blackberry, Motorola Razr V3, Samsung, LG, Nokia i Motorola. Za dodatkowe 4,99 USD można natomiast nabyć adapter do praktycznie każdego przenośnego urządzenia elektronicznego.

Cena - 130 USD.

Więcej informacji

TwoFold Notebook Stand and Sleeve

TwoFold Notebook Stand and Sleeve

Torba TwoFold Notebook Stand and Sleeve

Torba firmy Kensington to rozwiązanie hybrydowe. Poza zabezpieczaniem komputera podczas przenoszenia ("wspiera" urządzenia z ekranami o przekątnej od 14,1 od 15,4 cala) zapewnia również możliwość jego wygodniejszej obsługi. Dzięki swojej konstrukcji można ją bowiem w parę chwil przemienić w podstawkę pod notebooka.

Cena - 40 USD.

Więcej informacji

Kuloodporny plecak

Mamy nadzieję, że nikt z naszych czytelników nie będzie musiał skorzystać z propozycji firmy Backpackshield. Skierowana jest ona bowiem do rodziców uczniów, którzy uczęszczają do szkół w wyjątkowo niebezpiecznych dzielnicach. Jest to specjalna "tarcza", którą można umieścić praktycznie w dowolnym plecaku (firma oferuje również gotowe plecaki). Została ona wykonana w taki sposób, aby zabezpieczyć plecy noszącej ją osoby przed strzałem z pistoletu...

Cena - 155 USD.

Więcej informacji


Zobacz również