Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

Koniec wakacji to dla większości młodych ludzi powrót do normalnego funkcjonowania, co oznacza: wstawanie o barbarzyńskich porach, siedzenie godzinami w salach lekcyjnych, odrabianie lekcji oraz, gdy czas pozwoli, spędzanie wolnych chwil przed komputerem. Jest to również odpowiedni moment, aby zaopatrzyć się w niezbędne gadżety, które chociaż w części uprzyjemnią (pozwolą przetrwać) ten "okropny" okres wytężonej pracy.

Elektronika szeroko wkracza w każdą dziedzinę życia. Nie inaczej jest w przypadku szkoły. Nowoczesny uczeń powinien mieć elektroniczny notatnik, telefon komórkowy z pełnym dostępem do Internetu, laptop (podczas niespodziewanych przerw pomiędzy lekcjami lub godzin spędzonych w bibliotece trzeba się czymś zająć), przenośny odtwarzacz multimedialny najlepiej z konsolą do grania i parę innych urządzeń, które jeśli nie pomogą w zdobywaniu wiedzy, to na pewno nie zaszkodzą.

Rozwiązania przydatne w drodze do szkoły

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

ActiveJet AAN-008

Zabierając do szkoły komputer przenośny powinieneś zaopatrzyć się również w odpowiednią torbę lub plecak, który pozwoli Ci go bezpiecznie przenieść. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu rozwiązań, natomiast niektóre z nich poza swoją podstawową funkcją oferują również szereg innych. Są również takie, które zapewniają ochronę przed strzałami z pistoletu...

Plecak ActiveJet AAN-008

Przeznaczony on jest dla osób posiadających notebooki o przekątnej sięgającej 15,4 cala. Wykonany został z poliestru, cechuje się niewielką wagą wynoszącą niewiele ponad 1 kilogram i oddaje do dyspozycji użytkowników cztery komory.

Cena - 120 zł.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

Dicota Take Control 12

Torba Dicota Take Control 12" N21528P

Wykonana z poliestru torba na ramię pozwala przenosić notebooki (o ich bezpieczeństwo dba umieszczone w głównej komorze etui wykonane z pianki HDF) wyposażone w ekrany LCD o przekątnej wynoszącej od 12 do 13,3 cala. Powinna ona zainteresować posiadaczy przenośnych odtwarzaczy muzycznych Apple iPod (można je umieścić w specjalnej kieszeni multimedialnej), gdyż posiada wbudowany na pasku na ramię kontroler umożliwiający sterowanie ich funkcjami (głośność, włączanie / wyłączanie, przewijanie).

Cena - 550 zł.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

BacPac Xtreme black N16408N

Plecak BacPac Xtreme black N16408N

Jest on wodo- oraz wiatroodporny i pozwala na umieszczenie w swoim wnętrzu notebooka, którego wyświetlacz cechuje się przekątną 15 - 15,4 cala. Dodatkowo w specjalnym etui na multimedia w górnej części można schować przenośny odtwarzacz muzyczny i, dzięki specjalnemu otworowi, wyprowadzić na zewnątrz kable od słuchawek. Co ciekawe, jedna z dwóch bocznych kieszeni plecaka została zaprojektowana jako chłodziarka, dzięki czemu przenoszone w niej zimne napoje dłużej pozostaną chłodne.

Cena - 360 zł.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

V-demension Optical Messenger Bag

Torba V-demension Optical Messenger Bag

Torba z pewnością nieraz przyda się w awaryjnych sytuacjach. Przeznaczony do przenoszenia notebooków o maksymalnej przekątnej ekranu wynoszącej 15,4 cala produkt wyposażony został bowiem w składający się z ogniw słonecznych panel zapewniający możliwość podładowania akumulatorów różnego rodzaju sprzętu elektronicznego (oprócz notebooków). Wraz z torbą otrzymujemy adaptery pozwalające na współpracę z iPodem oraz telefonami iPhone, Blackberry, Motorola Razr V3, Samsung, LG, Nokia i Motorola. Za dodatkowe 4,99 USD można natomiast nabyć adapter do praktycznie każdego przenośnego urządzenia elektronicznego.

Cena - 130 USD.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły

TwoFold Notebook Stand and Sleeve

Torba TwoFold Notebook Stand and Sleeve

Torba firmy Kensington to rozwiązanie hybrydowe. Poza zabezpieczaniem komputera podczas przenoszenia ("wspiera" urządzenia z ekranami o przekątnej od 14,1 od 15,4 cala) zapewnia również możliwość jego wygodniejszej obsługi. Dzięki swojej konstrukcji można ją bowiem w parę chwil przemienić w podstawkę pod notebooka.

Cena - 40 USD.

Więcej informacji

Gadżety w sam raz na powrót do szkoły
Kuloodporny plecak

Mamy nadzieję, że nikt z naszych czytelników nie będzie musiał skorzystać z propozycji firmy Backpackshield. Skierowana jest ona bowiem do rodziców uczniów, którzy uczęszczają do szkół w wyjątkowo niebezpiecznych dzielnicach. Jest to specjalna "tarcza", którą można umieścić praktycznie w dowolnym plecaku (firma oferuje również gotowe plecaki). Została ona wykonana w taki sposób, aby zabezpieczyć plecy noszącej ją osoby przed strzałem z pistoletu...

Cena - 155 USD.

Więcej informacji