Gaikai dla PS4 nie tylko dla urządzeń z logo Sony

Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, zapowiedział, że jego firma myśli o stworzeniu opartego na Gaikai ekosystemu, z którego będą mogli korzystać również użytkownicy urządzeń innych firm.

W połowie poprzedniego roku firma Sony zainwestowała w rozrywkę opartą na chmurze i kupiła za 380 milionów dolarów firmę Gaikai. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się oficjalnie, że usługa pozwalająca na strumieniowanie gier z chmury do PlayStation 4 (dzięki temu będziemy mogli np. pograć w gry z PS3) pojawi się w 2014 roku (początkowo tylko w Ameryce Północnej) i będą z niej dodatkowo mogły korzystać konsole PlayStation Vita i PlayStation Vita TV. Dzisiaj mam okazję zaprezentować Wam kolejne bardzo ciekawe oficjalne informacje na temat planów Sony związanych z Gaikai.

Gaikai dla...wszystkich!

W udzielonym właśnie wywiadzie Shuhei Yoshida, prezes Sony Worldwide Studios, doprecyzował, że usługa Gaikai zostanie udostępniona w 2014 roku, "wkrótce po listopadowej premierze PlayStation 4".

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [15.10.2021]

"Mówiąc o naszym ostatecznym celu, chcielibyśmy dostarczyć PlayStation do wszystkich urządzeń. Bierzemy więc pod uwagę takie urządzenia jak komputery PC, telewizory, odtwarzacze Blu-ray, smartfony i tablety. Mamy nadzieję, że będziemy się rozwijać i wesprzemy nie tylko urządzenia Sony, ale także innych producentów" - zapowiedział też Yoshida.

Jak widać, firma Sony planuje stworzyć oparty na chmurze rozbudowany ekosystem, z którego będzie mógł skorzystać każdy, nie tylko posiadacz urządzenia z logo Sony.

"...oczywiście PlayStation 4 dalej będzie w centrum. Sądzę jednak, że powinniśmy się rozwinąć też w innych kierunkach" - dodaje Yoshida.