Galactic Civilizations IV – zobacz zwiastun gry

Stardock Games ogłosiło dzisiaj prace nad czwartą odsłoną kosmicznej strategii 4x Galactic Civilizations. Czego możemy spodziewać się w nowej grze?

Ogłoszeniu prac nad Galactic Civilzations IV towarzyszyła premiera zwiastuna gry. W opublikowanym trailerze zabrakło póki co fragmentów rozgrywki. Ma ona skupić się w dużej mierze na współpracy z postaciami wspierającymi nas w trakcie gry. Gracz, jako lider galaktycznego imperium, będzie miał za zadanie wyszukiwanie i kolonizowanie nowych systemów i planet. Mapa galaktyki ma być o wiele większa, niż ta obecna w Galactic Civilizations III i oferować większą ilość światów. Ilość kontrolowanych przez gracza planet będzie także miała dużo większe znaczenie w trakcie zabawy, niż ma to miejsce w obecnie dostępnej grze.

Studio obiecuje, że najnowsza gra będzie bazować na najlepszych rozwiązaniach dostępnych w jej poprzedniczkach, jednak znacząco je rozbuduje. Ponadto nie zabraknie nowych opcji rozgrywki: większej swobody w poruszaniu się, kontroli ewolucji kulturowej poszczególnych planet, nowych projektów statków kosmicznych oraz wielu innych usprawnień samej rozgrywki. Oczywiście, podobnie jak w poprzednich odsłonach strategii, możemy spodziewać się wielkich bitew kosmicznych, jednak sama rozgrywka ma opierać się na systemie turowym. Jedną z obietnic jest także znaczne rozbudowanie, a zarazem uproszczenie obsługi istniejących obecnie „drzewek” rozwoju technologicznego. Kolejną nowinką ma być łączenie przygotowanej wcześniej historii galaktyki oraz obecnych w niej gatunków z tą, która powstanie wraz z naszym postępem w grze.

Premierze zwiastuna nie towarzyszyły żadne konkrety dotyczące daty premiery najnowszej gry od Stardock Games. Szacuje się jednak, że nie nastąpi to wcześniej niż w 2022 roku. Przypominamy, że trzecia odsłona Galactic Civilizations wyszła w 2015 roku.

Zobacz również: Mass Effect Legendary Edition - przegląd ofert przedpremierowych