Galaxy A03s - microUSB i ekran TFT powracają w 2021 roku!

Najnowszy smartfon Samsunga spowoduje, że cofniemy się do 2015 roku. Oto model, który pokazuje, jak nie powinno projektować się budżetowców.

Samsung raz na jakiś czas ma szalony pomysł na wprowadzenie urządzenia, które jest zupełnie odrealnione od dzisiejszych standardów. Takim sprzętem będzie najnowszy smartfon Galaxy A03s. Już sama nazwa wskazuje, że mowa o wyjątkowo tanim smartfonie. W przypadku urządzeń koreańskiego producenta słowo to nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Samsung Galaxy A03s

Samsung Galaxy A03s

Niestety, ale Samsung nie najlepiej radzi sobie z projektowaniem najtańszych smartfonów. Koreańczycy stawiają na niezrozumiałe kompromisy, które powodują, że urządzenia z serii Galaxy z najniższej półki cenowej nie są najlepszym wyborem.

Super tani Galaxy A03s ma zastąpić na rynku model Galaxy A02s. Plotki głoszą, że ma to być jeszcze tańsze urządzenie.

Portal Sammobile dotarł do specyfikacji technicznej nadchodzącego smartfona. Niestety rendery zdradzają, że mowa o urządzeniu, które trafia na rynek o kilka lat za późno.

Zaczniemy od faktu, że smartfon zostanie wyposażony w ekran PLS TFT LCD. Oznacza to słabą reprodukcję kolorów oraz niewielkie kąty widzenia. Ekran otrzyma wycięcie w kształcie kropli wody. Wszystko po to, aby zmieścić 5 MP aparat przedni. Z tyłu urządzenie przypominać będzie nieco Samsunga Galaxy S21. Na pleckach znajdziemy prostokątną obudowę obiektywów. Umieszczono w niej 13 MP aparat główny oraz dwa 2 MP aparaty pomocnicze.

Samsung nie zapomniał również o czytniku linii papilarnych, który został zintegrowany z przyciskiem zasilania. Niestety Koreańczycy postanowili wyzbyć się z zapasów magazynowych przestarzałego złącza microUSB.

Przeciek nie zawiera informacji o procesorze, pamięci operacyjnej i pamięci wbudowanej, a także pojemności baterii. Patrząc na specyfikację techniczną modelu Galaxy A02s spodziewamy się najtańszych układów Snapdragon lub MediaTek. Bazowy model prawdopodobnie otrzyma zaledwie 2 GB pamięci operacyjnej, a całość pracować będzie pod kontrolą Androida 10/11 z nakładką One UI w wersji Core.

W chwili obecnej nie znamy jeszcze daty premiery.

Źródło: sammobile.com